Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném fejleszteni a...

Szeretném fejleszteni a gépem, szerintetek jól gondolokodok, ha így szeretném?

Figyelt kérdés
Jelenleg ddr2-es ramom van, meg egy régebbi alaplapom, a videókártyámra elég jó pontot kaptam, az egy Sapphire Radeon HD 3870 512mb GDDR3-as darab. Először abból indultam ki, hogy váltani akarok ssd-re, úgyhogy vettem egy Samsung 250 Gb-os 860 Evo MZ76E250-est. Nem akarok azzal szarakodni, h megy-e az alaplapommal, meg egyébként is váltani akarok egy olyanra, amire lehet ddr3as ramokat pakolni, úgyhogy vennék egy Asrock Z87 Pro3-at, mivel úgyis egy árban vannak kb. a ddr3asok a 2esekkel, sztem ez így sokkal jobban megéri, ha olyan alaplapra váltok, amire ezt pakolhatom, és az az ssd-vel biztosan menni is fog. Találtam egy olyan hirdetést ahol egy ilyen lapot árulnak, egy Intel Core i5-4670K 3.40GHz procival, meg 2x4gb Kingston Hyper X DDR3 1600mhz-es rammal. A videókártyából pedig megtartanám a régit, mert úgy látom nem olyan rossz + nekem játék annyira nem is szempont, az zavart, h kevés a ramom, ezért lassú a gép, plusz már a hdd is szarakodott, úgyhogy ezért váltanám ezt a kettőt + az alaplapot. Szerintetek egy ilyen gép akkor kompatibilis lenne, így együtt? Az SSD is menne a laphoz meg minden? És megéri 70ért ez a ram, proci, alaplap egybe, amit írtam? Ez már szinte majdnem egy gép, nem, mármint az SSDt is nemrég vettem, ezen kívül még mi van a gépben, csak a videókártya, amire figyelni kell, hogy kompatibilis-e, igaz? Köszi a válaszokat, előre is :).

2018. szept. 11. 23:52
 1/7 anonim válasza:

Nem vagyok hardcore kocka, úgyhogy elnézést, kérek tőlük, ha valamit rosszul tudok és szúrja a szemüket. :D

A videókari ugyebár a PCI Expressbe megy bele, aminek vannak verziói, 1.0, 2.0, 3.0 stb. Na most a 3870, az szerintem még 1.0. Ezek a slotok visszafelé kompatibilisek, vagyis belerakhatod egy 3.0-ásba is, csak az 1.0 kártya nem fogja kiaknázni a 3.0 adta előnyöket.

Ez igaz az SSD-nél is. Rádughatod régebbi SATA-ára, de csak annak fogja kihasználni a képességeit, hiába bírna szaggatni SATA 3.0 sebességgel, ha, mondjuk egy 2.0-ára csatlakoztatod, akkor ott lesz a korlát.

A DDR2 és DDR3 között nem hiszem, hogy bődületes különbség lenne egy átlagfelhasználó életében, még akkor sem, ha játszik. Viszont a 4670K az valószínűleg lényegesen jobb lesz, mint a jelenlegi processzorod. Én azt mondom, hogyha nem játszol, akkor nem is feltétlenül kell betenned azt a 3870-eset, mert a HD4600-as integrált is elég jó cucc. Halkabb lesz a géped és kevesebbet is fogyaszt majd, ha csak azt használod. :)

2018. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
100%
ennyi pénzt nem ér,túl van árazva.ryzen 3 2200g+gigabyte ga ab350m+2x4gb ddr4 ram kerül 70-be.és az integrált grafikus chip erősebb mint a jelenlegi kártyád,tehát nem lesz rá szükség.
2018. szept. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld!


1. válaszoló, nagyjából értem, amit az elején írsz, de nekem ugye a videókártya már megvan, az amit továbbvinnék a régebbi gépemből.


A RAMokat azért cserélném, mert alapból kevés (2x1gb-om) van, ami miatt is elég lassú a gép. Ha pedig már veszek, inkább az újabb generációból veszek, főleg, h kb. egy árban vannak.


A végét nem értem, van olyan, h az ember nem rak be videókártyát, és elég a processzor, ha jól értem arra gondoltál a hd4600 alatt?


2. nagyon köszönöm a te válaszod is, akkor erről le is mondok, nekem is túl nagy kiadásnak tűnt.


Szerintetek ez akkor jobb lenne: Gigabyte H61MA-D2V + Intel Core i3-3220


és mondjuk ebbe pakolnék 2x4gb ddr3-as ramot...

2018. szept. 12. 15:18
 4/7 szántóvető ***** válasza:

ha új az alaplap akkor jó,bár ezt kétlem mert már régóta nem gyártják.használtan ne vegyél lapot.inkább ezek közül válogass: [link]

ebbe mehet 4. gen intel proci.ilyet találsz használtan a hardveraprón.bár megfontolhatnád a ryzent amit írtam,drágább de mégiscsak újabb.a jelenlegi cuccaidat meg eladhatnád,bár sokat nem kapnál értük.

"videókártyámra elég jó pontot kaptam"-használható még de semmi extra,ma már gyengének számít.

2018. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem szeretném eladni a videókártyát :D. Nekem csak az a lényeg, hogy legyen egy olyan alaplap, amit bővíthetetek ddr3as ramokkal és befogadja ezt az ssd-t amti vettem, minden más mindegy. Ha erre tudtok valamit ajánlani annak örülnék :)
2018. szept. 12. 19:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem kell videókártya, mert az a szett, jó amit írtál, akkor nekem úgyis megfelel, bár vmi olcsóbb megoldásnak jobban örülnék..
2018. szept. 12. 19:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor vennék egy GIGABYTE GA-H81M-S1 Alaplapot. A 4. generációs processzort nem értem, az i3 az-az? Vagy érdemesebb bennhagyni a Core2Duo E6550 2333mhz-es processzoromat? Mert nekem a proci igazából nem lényeg, az a fontos, hogy ha ramot bővítek inkább ddr3-as felé nyitnék, és az SSD miatt is gondoltam, hogy érdemesebb egy modern alaplapot venni, amibe biztos jó. Intel Core i3-4170T Dual-Core 3.2GHz LGA1150-t néztem, az socket 1150-es, ezt ha jól értem figyelni kell, mert az alaplap is olyan, amit linkeltél. Viszont akkor nem érdemesebb inkább, egy Intel Core i3-540 3.06GHz LGA1156-t vettem, az egy 10-es majdnem olcsóbb, és sztem az is megfelelne, csak gondolom akkor olyan foglalatú alaplapot is kell nézni. A videókártya akkor így kompatibilis lenne, meg "érne" valamit? Mert ezt nem teljesen értem még, hogy akkor úgy értitek, ha annyira jó a CPU-m úgy se ér semmit a videókártya, inkább vegyem ki? Mondjuk ez annyira nem is fontos nekem h bennlegyen, az a lényeg, hogy ram -> ddr3 és kb. 8gb, remélem ebbe a lapba lehet ilyet pakolni, mondjuk 2x4be. Egy olyan alaplap ami ezt és az ssdt elbírja, támogatja. Köszi a választ!
2018. szept. 13. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!