Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 telepítése után...

Windows 10 telepítése után eltűnt a D meghajtó, hogyan tudnám előkeresni?

Figyelt kérdés
Néztem a lemezkezelőben, kiírja, hogy 680 gb szabad és nincs beállítva aktívnak, vagyis tudok belőle új partíciót csinálni, de nem tudom kijelölni a D betűt, eltűnt. A másik dolog meg az, hogy a meghajtóra volt telepítve pár játék és most is ott vannak, ugyanis nem 750 gb szabad, csak 680, pont annyi, mint a telepítés előtt. Ha újratelepítem, akkor meg tudom csinálni, hogy visszakerüljön?

2018. szept. 14. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem érhető el a D meghajtójel, mert ha van soron következő hardvered, az már megkapta ábécésorrendben. Így először azt átnevezed, majd a miután már semmi más nem "D", így végül megadhatod betűjelként a hiányzó területnek. Ez nem jár formázással, és miután van betűjele, mára Számítógép mappába is meg fog jelenni.
2018. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem jelenik meg sehol a D. Csak C van és ha új kötetet akarok csinál, A,B után E jön. A teljes lemezterületre 931 gb-ot ír, nagyobbnak kell lennie. Majd újratelepítem, letörlöm az összes meghajtót és csinálok újakat. Ez megoldaná a problémámat?
2018. szept. 14. 10:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Van optikai/virtuális lemezmeghajtód? Az kaphatta értelemszerűen a C után elérhető következő betűt, a D-t. Azt kell átnevezned, és nem a háttértárolót.
2018. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megtaláltam. A DVD meghajtó kapta a D nevet észre sem vettem. De a szabad területnél 681 gb-ot ír így is. Hiányzik róla több,, mint 50 gb. Amin a játékaim voltak telepítve. Azokat hogy tudom megtalálni? 1 Tb a hdd és 931-et ír valamiért. Tudom, hogy pár gb eltűnik, de ennyi tuti nem.
2018. szept. 14. 10:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jól írja a kapacitást:

[link]


A lemezkezelőben látnod kell a logikai egységeket és hogy melyik lehet a régi partíció. Annak kell betűjelet adni. Túl sok variáció nem lehet, van a C, van egy-két 400-500 megás rejtett a rendszernek biztonsági okokból (backup, rendszer számára fenntartott), és jellemzően marad 1 másik terület ami a régi "D" volt.

2018. szept. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen van egy 500 megás is, meg a C és egy üres is ami nincs elnevezve és használatba véve, 681 gb, de többnek kell lennie, 750 gb-nak. Annyi volt előtte. A C meghajtó mérete stimmel.
2018. szept. 14. 11:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a partíciót látod, akkor csak adsz neki egy betűjelet és kész. Ha nincs partíció sem, csak újat lehetne létrehozni, akkor valószínűleg örökre eltűnt, ami rajta volt.
2018. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A játékok és programokat jellemzően újra kell telepíteni, mert megszűntek a rendszeradatbázisban a hozzájuk tartozó bejegyzések vagy a rendszerpartíción az egyéb működéshez szükséges fájlok amik akkor is oda kerülnek, ha amúgy nem a C-re telepíted a programot. Ezt valószínűleg úgysem úsztad volna meg. Hacsak nem online profilhoz tartozó játék volt, ott talán elég a klienset újratenni és ismét megadni a D-n lévő telepítési mappát hogy beolvassa a telepített fájlokat.
2018. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eltűnt minden, újracsináltam a D meghajtót és most telepítem a cuccokat rá. 931 GB elérhető összesen, ebből 245 a C és a többi a D.
2018. szept. 14. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!