Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leszedtem a laptop RAM takaró...

Leszedtem a laptop RAM takaró borítását, de nem volt benne a RAM a slotban, hol a RAM? Illetve hol tudom megnézni, milyen márkájú, típusú RAM van a laptopban?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vásároltam egy Acer Aspire 5 A515-51G-3632 típusú laptopot. Meg vagyok vele elégedve, de szeretnék pár játékot futtatni és keveslem a RAM-ot. Leszedtem azt a nyílást, hol a RAM-nak kéne lennie, de nem találtam ott semmit sem (Ha esetleg valaki tudja, miért nincs ott a RAM, szívesen meghallgatnám) ezt furcsállkodva néztem, miért nincs ott, de nem tudom, hogy hol a RAM, így csak az üres hely volt. Próbáltam a vezérlőpultban, Speccy nevű programmal megnézni, de az nem írja, hogy milyen márkájú volna a RAM és milyen típusú, azt tudom, hogy 2400Mhz-s van benne. Az árukeresőn azt írta, 20Gb-ig bővíthető a memória. A válaszokat előre is köszönöm.

2018. szept. 14. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg a meglévő RAM az gyárilag az alaplapra van forrasztva chipként, így a bővítőhelyet nem foglalja már eleve 1-2 modul. Nem csak cserélhető kártya formában létezik RAM.
2018. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok laptopnál úgy van, hogy az egyik RAM foglalat felül van, a billentyűzet oldala felől és ebbe teszik az alap RAM-ot. Ehhez csak akkor férsz hozzá, ha teljesen szétszeded a gépet.

A gép alján pedig van egy második RAM foglalat, amibe a bővítést lehet tenni.


Ha nem akarod a gépedet szétszedni, akkor próbálkozz CPU-Z vagy Aida64 programmal, az jobban megmondja a RAM típusát.

2018. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És az baj, ha mondjuk egy másik márkájú, de ugyan olyan Mhz-s RAM-ot teszek be mellé?
2018. szept. 14. 12:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve ami az alaplapra van forrasztva RAM, az teljes értékű, vagy gyengébb?
2018. szept. 14. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka az alaplapra forrasztott RAM, de igen, teljes értékű.
2018. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!