Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linuxosok, hogyan tudom az...

Linuxosok, hogyan tudom az "easy setup" jellegű wifi routert konfigurálni androidos tablethez?

Figyelt kérdés

Életemben először használnék wifi routert, olcsó, elvileg egyszerűen beállítható, easy setup-os. Azeladót régóta ismerem, tudja, hogy kizárólag linuxom van (linuxmint) asztali gépen, ami igen régi, nincs rajta wifi vétel.


Azonban az androidos táblagépemhez használnék wifi routert, de az eladó sebtiben megmutatta, hogy asztali gépen egyszerű a beállítás és javasolta, azon tegyem, és bár windows-on reprezentálta az egyszerű router beállítást, azt mondta, linuxon is menni fog. (Ami vélhetőleg igaz is.)


Megadta a router ip-t, annak dobozán is ugyanaz az ip.

Úgy tettem, ahogy mondta, ott megmutatta a default kódot, a router dobozán ugyanaz. Említette, hogy ne dugjam rá az első beállításkor a modemet, hanem kizárólag a routert. Itthon így jártam el, és tényleg meg is jelent FireFox-on (a router angol leírása is FireFox böngészőt javasol) a felület, amint rádugtam azasztali gépemre (amin linuxmint az oprendszer).


Megjelent, hogy "admin", alatta meg hogy kéri a kódot.

Mutatta az eladó az egyszerű default kódot, azt ütöttem be, de nem fogadta el. Sőt, a router dobozában a leírás szerint kétfajta kód van, a második a "security key" nevű.


(Egyébként előtte táblagépen is próbálkoztam, azon se fogadta el a default kódot. Utána még reseteltem is a routert! Majd utána volt a sikertelen linuxot próba.)


Légyszi, segítsetek rájönni, mit hibáztam el, életemben először használok routert. Talán csak valami egyszerű lépést hibáztam, gondolom.


Az eladó azt is említette, hogy bármikor meg tudom változtatni a router kódját, mégpedig ugyanúgy, ahogy első alkalommal létrehozom. De a baj tehát az, hogy elsőre se fogata el a default kódot se, még router reset után se.



2018. szept. 14. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Router pontos típusa? Mi van az alján?
2018. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2018. szept. 14. 21:26
 3/7 kovpet ***** válasza:
37%

[link]


Factory reset után így be kell engednie weben. Ha nem, akkor hibás. Vagy te írod rosszul.

Ez easy setup marhaságokat meg felejtsd el, állíts be mindent rendesen, nem rakétatudomány.

2018. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves előző, nem az a kérdés, hogy rakétatudomány-e, hanem adott személy akár érthet sok mindenhez magas szinten, ellenben ha életében először találkozik egy számára új dologgal, akkor nem sok esély van arra, hogy csak úgy az "ujjából szopja", hogyan kell eljárni, akkor se, ha egyszerű a dolog.


Pl ha azt mondanám neked, hogy fejből találd ki, az oleanderszender pillangók Dél-Amerika mely városaiban átlagosan hány %-ban fordultak elő 2017-ben az összes populációt 100%-nak véve, akkor se te, se én nem fogjuk kapásból megmondani, de még talán egy pillangó szakértő se, akárhogy is mérhetetlenül egyszerűbb talány, mint atomrakétát építeni. Tehát inkább utána kell járnia, vagy gyorsabb, ha elmondja az, aki történetesen tudja erre a választ, vagy a megoldási módot. Én meg elakadtam, akár egyszerű, akár nem.


Nem találom azt hasznos válasznak, hogy "állíts be rendesen". Mondom, életemben először látok routert, mégis honnan tudjam, hogyan kell beállítani rendesen?


Menjek a linkre és ott? Vagy mit tegyek pontosan, lépésről lépésre?

2018. szept. 16. 21:23
 5/7 kovpet ***** válasza:
37%

Most akkor meg sem nézted a linket ezek szerint?

Step by step howtot nem tudok adni, mert nincs olyan cuccom, de ha legalább minimálisan a megoldásra törekedsz, akkor esélyes, hogy sikerüljön.

Nem értem, hogy mire fel ez a támadó hangnem, de ez a te dolgod.


Tehát első körben: be tudtál lépni a routerre?

2018. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, hogy érted, mire fel a támadó hangnem? Avval indítottam, hogy életemben először látok routert, erre azt válaszoltad, hogy be kéne állítani rendesen. ÉS akkor én írok támadólag?? Azt reagáltam erre, hogy nyilván nem astál hasznos választ avval, hogy "be kéne állítani rendesen". Egyértelmű, ezen nincs mit ragozni. A saját hibádat vetíted ki.


Egyébként meg írtam már, hogy megjelent a felület, ahogy rádugom a gépre a routert, de a default jelszót még reset után se fogadja el. Ennyi az egész probléma. Ha profi lennél ilyen egyszerű bajra rág tudnád a választ, illetőleg a lehetséges megoldási módokat. De mivel én életemben először látok routert, nyilván megakadok itt. Írom a jelszót, nem fogadja el.


Mitől olyan bonyolult kérdés ez...? Ne hari, de nagyon értetlen vagy, és támadó, valamint foghegyről beszélsz ahelyett, hogy segítenél.


Csak ritkán teszek fel kérdést a Gyakori-n, évekig töményen segítettem embereknek. Fordítva, érdekes, már nem annyira jellemző, inkább kötözködnek sokan, hasznos válaszadásuk helyett, sajnos. Erre most nyilván meg fogsz sértődni (legalábbis az esetek többségében ez az érthetetlen reakció), hogy megint neked álljon feljebb, ismét indokolatlanul. Nehogy véletlenül te is segíts az embereken, ne csak én. Gratulálok, csak így tovább! Rendkívül működőképes ember vagy.

2018. szept. 19. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, nézz rá erre, hátha segít:

[link]

2018. szept. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!