Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire árt a gépnek a napi...

Mennyire árt a gépnek a napi többszöri áramszünet? 17/f

Figyelt kérdés

Az én szobám fent van a padláson, ilyen tetőszoba. Rajtam kívül senki más nincs itt fent, szüleim és a tesóm szobája is lent van a földszinten.


Itt nálam fent valamiért naponta van hogy kétszer is elmegy az áram, levágódik a biztosíték. Ilyenkor mindig visszakapcsolom és megy tovább minden.

Nem telik el úgy nap, hogy ne menne el az áram.

A biosban már beállítottam, hogy amint visszakaocsolom induljon is be a gép.

Apám szerint azért van ez, mert nagy a fogyasztás és gyenge a biztosíték ami a szomámra van (de azért szerelőt nem hív, lassan egy éve így megy ez).

Nincs túl sok minden bedugva (monitor, gép, wifi router, tv, nyáron mobilklíma, télen néha elektromos hősugárzó) de ez mind egy konnektorról megy hosszabbítókkal, mivel itt fent csak ez az egy konnektor van.


Mennyit árt a gépnek, ha naponta egyszer-kétszer így elmegy az áram? SSD van a rendszernek, hdd pedig tárolásra van benne.



2018. szept. 17. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha fájlművelet megy közben (pl másolsz valamit HDD-re), az elég szépen hazavághatja a gépet. Ha normális tápegységed van és közben nem megy fájlművelet, abból nagy gond nem szokott lenni. Mondjuk 1-2 hibás szektor szokott néha keletkezni.
2018. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót neki. Rövidítheti az élettartamot és a HDD-n hibás szektorok keletkezhetnek. Javaslom vagy te hívj szerelőt, vagy szerezz egy szünetmentes tápegységet, ami ilyenkor áthidalja az áramszünetet.
2018. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vegyél egy olcsóbb szünetmentes tápot (15-20 ezer), amivel a gép simán áthidal pár perc áramszünetet.
2018. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!