Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Árt a gépnek, ha ki van kötve...

Árt a gépnek, ha ki van kötve az első és a hátsó ventilátor is a gépházban? 17/f

Figyelt kérdés

Tesóm tegnap kikötötte a gépemben, mert mondtam neki hogy nagyon hangos, csináljon valamit vele.

Azt mondta az ő gépében évek óta ki vannak kötve, csak a processzorhűtő, a táp és a videokártya ventilátorja megy.


Az volt a probléma az első és a hátsó ventivel, hogy amikor bekapcsoltam a gépet nagyon csörgött és búgott 15-20 percig, aztán abbahagyta. Szerinte valami csapágyak a rosszak benne.



2018. okt. 6. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A számítógép hosszú életének titka, hogy az alkatrészeket alacsony hőmérsékleten tartod (persze más egyéb is, de ez a fő). Ha nem tudsz két ventit venni a gépbe, vedd le a számítógép oldalát egyelőre.
2018. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy megfő egy-két alkatrész :) Nem az a megoldás, hogy kikötöd a ventilátorokat, hanem hogy kipucolod, vagy ha az sem segít, akkor újat veszel.
2018. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég olcsón lehet kapni gépház ventilátorokat, ajánlom hogy vegyél bele újakat. Nézz utána vagy kérdezd meg itt hogy milyet érdemes venni, azért a legolcsóbbak nem túl hatékonyak.
2018. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a táp alul van a számítógép házban, akkor nincs semmi, ami kivigye a házból a meleg levegőt és kivülről beszívjon hűvöset. Így csak a forró levegőt tudja ráfújni a CPU/GPU venti a hűtőbordákra. Ha fent van a táp, akkor az kiszívja a forró levegőt, viszont akkor meg az fog idő előtt tönkremenni.
2018. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gábor_79 ***** válasza:
Én a hidegebb hónapokban kikötöttem a ventilátorokat, esetleg egy kivételével. Többnyire nyitva volt egy ajtó a szabadra egy kisállat miatt, ezért nem is nagyon fűtöttünk abban a helyiségben. Egy régebbi képet találtam a legkisebb hőfokokkal (CPU kupak 8 fok). [link] Szóval, ha olyanok a körülmények, akkor nem baj ha nincs légkavaró.
2018. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oldala az sosincs rajta, szerintem már meg sincs. Akkor inkább veszek új ventilátorokat bele, addig amíg nem jönnek meg addig használom így csörgőssen a régieket
2018. okt. 6. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta az oldala akkor teljesen felesleges, az olyan mint szélvédő nélküli autóba ablakmosót rakni.

Hagyd a fenébe.


Amúgy lehet javítani is, ventilátor leszerel, hátsó oldaláról matrica le, alatta van egy műanyag kupak, kipattintod, egy csepp olaj, bármilyen jó kivéve étkezési olaj, vissza a kupak, visszaszerel, örül a csendnek.

2018. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!