Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul el a gép. Valami ötlet?

Nem indul el a gép. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Újra pasztáztam a gépem és miután össze dugtam a gépem elindult, de a perifériák nem működtek ezért újra akartam indítani erre pedig nem indult el. Valami ötlet van, újra működésre bírjam a gépet? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 6. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Proci ventit visszakötötted? ATX_12V csatlakozó is a helyén van (proci körül, 4pin-es)? Nem húztad ki a 24pin-es alaplap tápcsatlakozót a könnyebb hozzáférés végett? Jól visszakötötted? Hirtelen ezek tudnak így eszembe jutni. Egyik nap mi is pasztáztuk a gépet bátyámmal, csak nem kapcsolt be neki se. Én raktam össze, de nem én szedtem szét és nem tudtam (nem is figyeltem), hogy nincs bekötve az ATX_12V csatlakozó... Utána minden jó volt.
2018. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, de a gépen belül nem húztam ki semmit se!
2018. okt. 6. 12:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Jól helyezted be a processzort? Nincs semmi piszok közte és a foglalat között? Én még ilyenkor tudnék elképzelni ilyesmit. Nincs mini hangszóró a gépben? A csipogások elmondhatják, hogy mi a probléma. Utána tudsz nézni az alaplapod kézikönyvében a jelentésüknek.

Más ötletem nem igazán van :/

2018. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem és van egy kis piszok a foglalatnál és akár hogy próbálom kipiszkálni nem megy. Van valami tipp hogyan méne kiszedni
2018. okt. 6. 18:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Sűrített levegő/felfújhatós ágy pumpája/kompresszor? Azokkal lehet ki tudod nyomatni azt a piszkot. Viszonylag könnyen hozzáférhető a foglalat maga. Így volna a legtisztább, még az esély sem állna fent, hogy valamit megsértesz a piszkálgatás során. Ha mégis kipiszkálni próbálod, nagyon ügyelj arra, hogy semmiféle zsíros felülethez ne érjen hozzá az eszköz, amivel próbálkozol, szóval azt a felét még véletlenül se fogd meg az ujjaiddal. Próbálj esetleg valami tompa, de amúgy nagyon vékony fém darabot használni, de nagyon ügyelj arra, hogy ne sérüljön meg semmi. Ha hozzáér, az nem gond, csak tompa, de vékony legyen a "célszerszám", hogy ne szúrhasson/karcolhasson meg semmit.
2018. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg kézi pumpával is próbálkozhatsz, ha sima tűszelepet teszel rá és a slagot rögzíted, hogy a fújás közben ha mozog maga a pumpa akkor ne mozduljon el a slag, ezzel esetlegesen megsértve bármit a foglalatban.
2018. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként nem fényképeznéd le, hogy lássam én is? Csak kíváncsi vagyok, hogyan néz ki, meg hogy egyáltalán tényleg piszok-e. Hittem én már azt, hogy koszos a foglalat, azt végül kiröhögtem magamat :D
2018. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi sikerült kiszednem és már el is indul a gép :D de lett egy másik probléma. Nincsen kép és a perifériákat ledobja. Megint tanácstalan vagyok
2018. okt. 7. 15:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nincsen kép és ledobálja a perifériákat, akkor gyakorlatilag szinte ugyanaz a probléma. Eljutsz a BIOS-ig/UEFI-ig? Vagy végig nem jelenít meg semmit és csak nem világítanak a perifériák, ezért gondolod, hogy ledobálja őket?
2018. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem jelenít meg semmit se és igen abból következtetek rá hogy ledobja őket mert mikor elindul elkezdenek világítani és rá 3-5mp-re ledobja
2018. okt. 7. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!