Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen szakma illene hozzám...

Milyen szakma illene hozzám ezen belül?

Figyelt kérdés

Dióhéjban, régen azt hittem programozni szeretnék, de idővel rájöttem, hogy engem igazából a hardverek és alkatrészek érdekelnek, gép összerakás, fejlesztés stb. Meg szeretném érteni, miért és, hogyan működik egy egy alkatrész, szeretnék tudni össze rakni, és egy fontos kérdésre is szeretnék választ adni magamnak, amire eddig egyik felső oktatású tanár se tudott választ adni, hogy ez a sok réz és fém, miért tud kommunikálni velünk, és miért tudunk neki mesterséges intelligenciát adni. Szeretnék ezzel foglalkozni, de arra lennék kíváncsi milyen ilyen felsőbb ágak vannak akik ezzel foglalkoznak? Mivel szeretnék vele komolyan foglalkozni, és hozzá tenni ehhez, fejleszteni újat feltalálni akár. És eddig akárkitől kérdeztem egyedül azt mondta, hogy gépössze szerelőnek vagy alkatrész beszerzőnek lennék jó, de nem ehhez füllik a fogam, és biztos van valami nagyobb ág ami ezekkel foglalkozik. Van olyan lista ami az összes munkahelyet felsorolja pl hardvere részben? pl szerelés, össze rakás, tesztelés, fejlesztés stb..

Valakinek fel kellett találnia az új GTX 2080-at is és nem hiszem hogy egy általános gép össze szerelő volt :D



2018. okt. 7. 13:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Első körben rendszergazda, ha csak a gép összeszerelés meg ilyesmi érdekelne, egyébként meg mérnök/tudományos világ foglalkozik ilyesmivel. Egyetemen végigvihető egy ilyen szakterület a bsc-től a phd-ig.
2018. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!