Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell optiplex 780 nem fogad...

Dell optiplex 780 nem fogad el új ramokat?

Figyelt kérdés

Adott egy Dell Optiplex 780 gép, Q6600-as prociva.

Eddig 2*2 GB DDR3 ram volt benne alapból (PC3-10600U-9-10-A0)


Volt itthon elfekvőben ! GB ram, amivel bővíteni akartam de nem engedte. Gondoltam, a RAM lehet hibás, vettem egy új kitt 2*4 GB Ramot (PC3-12800U-11-13-A1)


A hiba: csak a 2*2 Gb régi rammal bootol a gép, (vagy 1-el is). Amint beteszem az új ramokat, a 2*4-et, vagy 1 darabot, vagy a régi mellé egy újat, vagy bármi variációt, bootolásnál sípol a gép. Kijelzőn az 1 és a 3 világít, ami elvileg RAM kompatibilitás hiba. Legújabb biosra frissítettem a gépet és az se segített. csak a régi ramokkal hajlandó menni, azokat viszont bárhova dughatom. Az új ramok egy másik gépen hibátlanul mennek.

Ami még segítség lehet: a sípolás így néz ki: 1-3-2, tehát előbb egyet, majd 3-at majd megint kis szünettel kettőt sípol.

Mit lehetne még kipróbálnom? ekőre is köszönöm :)



2018. okt. 11. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Látatlanban azt mondanám, hogy az alaplap/proci de valószínűleg az alaplap max 2 gb-os stickeket támogat, tehát max 4gb ramot ha 2 slotod van.
2018. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

utánajártam, és DeLL oldal szerint ez max 16 Gb-ot támogat, legfeljebb 4*4-es felbontásban, tehát a 8 gigás már nem jó. valamint maximuum PC3-12800 sebességű lehet, ami 1666Mz, ami nekem is van.

amit nem értek... ezeknek is meg kell felelni: Unbuffered, NON-ECC. Na ezekről nem tudom mi az :D

Lehetséges, hogy a ramok amiket vettem már túlzottan is újak? (0 perces boltban vásárolt).

Lehet hogy régebbi ramokkal kellene próbálkoznom: A másik gép ahol kipróbáltuk a ramokat az már egy 4. generációs intel környezet volt. ott azonnal felismerte.

2018. okt. 11. 22:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk előre összerakott gépbe én eleve úgy vennék memóriát, hogy megnézném, pontosan milyen van benne és e-bay-ről vennék bontottat.


Elvi akadálya nincs, hogy más fajtával is menjen.


Az igazi kérdés viszont, minek ezt bővíteni. Ez egy retró gép. 11 éves technika. Retrózásra elég a 4GB, napi használatra meg gyenge lesz 8-cal is.

2018. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem retro. bőven jó mindennapos használatra. Amire kell, hogy netezzek, lejátsdza a 4k tévémre a 4k filmeket.

PS4 pro mellé vettem. beletettem még egy rx 550-et, így megúyztam 40 ezerből. Nem mellesleg, így is elér 30-40 FPS-t Rise of hte tomb raiderben, míg egy 500 ezres ultragép elér... mondjuk 70-80-at. Egyszerű használatra nem kell legújabb generációs i5... egy régi 4 magos bőven megtesz.

2018. okt. 12. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy te mindennapos használatra használod, ez még retró. Én az egyik újabb retro buildembe QX6700-at vettem, ami még erősebb, mint a te Q6600-ad.
2018. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!