Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják ne fejleszem a...

Miért mondják ne fejleszem a PC-met?

Figyelt kérdés

Ha bedőglik az SSD vagy a HDD-ék, a többi alkatrészek jók.

Akkor se fejleszem tovább a gépem új adattárolokkal.

Akkor 8GB ram elég netezésre torrentezésre?

Még egy 8GB ram felesleges?



2018. okt. 13. 22:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Gépház: MTECH AS08A-BK BLUE


TÁP: FSP 400W HEXA


Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)


Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz


Ram: G.SKILL 8GB DDR3 1600MHz F3-1600C11S-8GNT


SSD: Adata 128 GB


Merevlemez: Toshiba 1TB


Merevlemez: WD 1TB


22x dual layer DVD író

2018. okt. 13. 23:03
 2/12 A kérdező kommentje:
Videókártya nincs.
2018. okt. 13. 23:03
 3/12 anonim ***** válasza:

mert ha nem kell ennél nagyobb teljesítmény akkor felesleges


nekem 1 milkás gépem van 1080Ti meg minden, mert nekem meg ez kell játékfejlesztéshez


ha te netezgetsz és a gép megfelelő neked, akkor felesleges fejlesztened, persze ha valami tönkre megy benne, jó ha cseréled, mert anélkül nem tudod használni

2018. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hypno ***** válasza:

Érdemi fejlesztés az esetedben egy videkártya lenne, de amit érdemes lenne megvenned, az többet érne, mint az egész gép.


8 GB RAM egy diszkrét videokártya nélküli rendszerhez bőven elég mindenre.

2018. okt. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fantom83 ***** válasza:

Én az SSD mellé egyetlen egy HDD-t tennék,minimum 3 terrásat+egy HD filmezéshez éppen elég VGA-t.

(Esetleg ha zavar a hűtés hangja,egy 120mm-es toronyhűtőt a CPU-ra,csak abban az esetben.)

2018. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez egy netezésre kiváló gép, viszont érdemben már bem éri meg rá költeni. Ha nagyon kellene plusz teljesítmény, akkor már a teljes cserét ajánlanám.
2018. okt. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#3 Már ilyen komoly követelménye van a hétvége alatt store ból összetaknyolt early access zombis túlélő játéknak?
2018. okt. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7:

hát a követelményekről ne is beszéljünk, a RUST pl egy optimalizálatlan xar, meg hasonlók


Én VR irányban is fejlesztek emiatt vettem ennyire erős vasat, de ez a projekt 11 éve kezdődött és pár éve nőtte ki magát saját játékká kezdetben ötlet szinten ugye, de ahhoz kellett pár évet tanulni, hogy megtudjuk valósítani.

Jó is lenne, ha csak 1 hétvégés letöltött scriptekből álló szutyok lenne :D

A modelleket mi gyártjuk, a hangokat szintén, a kódok nagy része szintén 0-ról írt (persze vannak letöltöttek, pl network meg hasonló, de amennyit lehet szintén sajátot írunk, hogy passzoljanak a többi rendszerhez).

Meg mivel a játékosok felé lesz kiadva egy API (kb úgy képzeld el, mint a WOW-nál az addon írás), ezért jó ha kézben van a kód és nem bepakolunk ezt-azt amiről azt se tudjuk mit is csinál még, vagy ágyúval verébre kategória.


De ha a kérdezőnek elég a jelenlegi gépe, akkor felesleges rajta upgradelnie.

Sokan túl izmos gépet vesznek az igényeikhez mérten.

Én 2-4 évente cserélek gépet és az optimalizálatlan VR játék fejlesztéshez jobb egy erős vas, mivel nem egyből az optimalizálással kezdünk :)

(és látod pl Rust sok pénz és évek alatt sem jutott el az optimalizálásig, de nem is akarjuk a példáját követni)

2018. okt. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hány év még mikkor lassu lesz a pc?

Hány év még hogy kondik pupossak lesznek?


2014-be vettem a procit, alaplapot, ramot, dvd írot, az egyik hdd-t, 2016-ba vettem a tápot, másik hdd-t, 2018-ba vettem az ssd-t.

2018. okt. 14. 09:53
 10/12 szántóvető ***** válasza:
netezésre meg torrentezésre ez a gép tökéletes,nincs értelme fejleszteni rajta.ha kevés a tárhelyed akkor vegyél még hdd-t,de ezt inkább nevezném bővítésnek a fejlesztés helyett.
2018. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!