Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új ram okozhatta a kékhalál...

Az új ram okozhatta a kékhalált a gépen?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 évvel ezelőtt újan vett gépem windows 10 van rajta,ebben az időben soha semmi baja nem volt.

Pár napja a 2x4gb ram helyett vettem újan boltból 2x8gb-ot

Kivettem a régit betettem az újat bekapcsoltam a gépet 2x újraindult és utána fökéletesen működött.

Tegnap gondoltam kipróbálom a Horizon 4-et mert lényegében ez miatt vettem a ramot mert a 8gb kevés volt.

Rákötöttem a gépret a 4k tv-re de mivel a gép azért annyira nem erős csak 2560x1440es felbontásba futattam ultra grafikàn elkezdetem az új játékot, nem volt gond játszottam vele kb félórát de mivel néha lement az fps 55-ig így pár dolgot levettem magasra részletességre.Miután elmentettem a belállításokat játék újraidult oké játszottam tovább.

És itt jött a gond kb 2 perc után egyszer csak jött a kékhalál(ha egyáltál még az a neve) annyi a lényeg hogy kijött hogy a kék képernyő a szomorú fejjel hogy a rendszer valami hibát talált ezért újraindul.


Eddig a 1,5 év alatt soha egyetlen alkalommal nem volt ilyen elkékülés.

Miután megvolt ez a dolog után nem is próbáltam újraindítani a játékot.

Szerintetek az új ram miatt lehetett ez?


itt van pár info

alaplap:h270 gaming 3

proci:i5 7600

ram: 2x8gb hyperx 2400mhz ddr4 cl12,(a régi is teljesen ugyan ilyen volt csak az 2x4gb)



2018. okt. 14. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Tedd a modulokat az 1 és 4 slotba. Próbáld ki így.
2018. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Utána néztem egy kicsit és rengetegen panaszkodtak erre a hibára,megoldás nem nagyon van rá.

De most kipróbáltam megint a játékot 1 órán keresztül folyamatosan játszottam és semmi hiba nem volt,szóval a játék a hibás nem ram.

Lefuttattam több ram diagnosztikai tesztet de sehol nem talált hibát.

2018. okt. 14. 10:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen teszteket futtattál, de futtass egy memtest-et is. Ha nem talál hibát, akkor esetleg próbáld meg visszatenni a régi RAM-okat, hogy azzal is halálozik-e a gép.
2018. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a Windows szaraxik, nem lepődnék meg, ha egy újratelepítés megoldaná a problémát.
2018. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont memtestet futtattam le 2 órát ment 2 pass lett meg de nem volt semmi hiba
2018. okt. 14. 11:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Az volt az egyetlen halál azóta játszottam megint de nem volt gond.
2018. okt. 14. 11:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem hagyott nyugodni a dolog és kb 4 órán keresztül nyúztam a játékot folyamatosan de szerencsére nem volt semmi gond.


Akkor most már biztos lehetek hogy nem a ram volt a hibás annál az esetnél?

2018. okt. 14. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:
A winfos 10-et az utóbbi időkben kékhalál v.10re kéne keresztelni.. kékhalálozik az mindentől! Az 100 h annyira elb....k, h ez már művészet..
2018. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!