Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legdurvább, leggyorsa...

Melyik a legdurvább, leggyorsabb utolsó elérhető Netburst processzor?

Figyelt kérdés
Venni akarok egyet és folyekony nitrogénnel hűtve felhúzni 10GHz-re (ha már ez volt az architektúra célja) majd letesztelni, akár mai játékokkal is!

#Pentium #Pentium 4 #Pentium D #Netburst #LGA777
2018. okt. 21. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerver: Xeon 3.8/3.8E(3.8 Ghz)

Egymagos:

Pentium 4 HT 3.8F/570J/571/670/672 (3.8 Ghz)

Pentium 4 Extreme Edition 3.73(3.73 Ghz)

Kétmagos:

Pentium Extreme Edition 965(3.73 Ghz)


Én személy szerint imádtam a Netburst és a Core alapú processzorokat.

2018. okt. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez az EE 965 nem is rossz! 4 szálas.

[link]

Ha sikerülne felcibálni 10GHz-re és talán duplázódna az FPS amit most csak nem 5GHz-en látunk az azért nagyon durva lenne!

Kellene akkor egy nagyon acélos tápellatasú 755 tuning lap is!

2018. okt. 21. 01:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki tud linkelhet is eladót! :) Pontosabban eladóakat. Ebből a 965-ből kellene egy jó pár darab és akkor abból a legjobb tuning potenciállal rendelkező ki esztelni!
2018. okt. 21. 01:13
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Világszinten 7,2Ghz a rekord annál a procinál, folyékony nitrogénnel stb. Szóval ha azt a 10Ghz-et megcsipnéd nemhogy ebből a prociból de minden másból is rekord lenne, ugyanis 8,7Ghz volt a elgtöbb amit elértek, azt valamelyik AMD FX procival.

2018. okt. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 4

Valahogy össze KELL hozunk! Ez volt az intel elképzelése, terve. Magyar világ rekordot állítunk fel majd akkor! :)

Ha nem is a 965-el, de egy Netburst-os procival össze kell hozni!

A helyzet az, hogy kedvet kaptam a EE-hez a Doom-ot látva. Ha elérem a rekordot stabilan, kiváncsi lennék GTA 5-ben mit bír egy 1080Ti-vel! :D

A Penutium 4-es Cedar Millek gyárilag nagyobb órajelen mentek mint a kétmagos D-s társaik. Lehet ez csak a TDP miatt van így vagy azok jobban bírják a tuningot 1 maggal? Esetleg ezzel nagyobb órajelet? Közelebb lehetne a 10GHz-hez?


Jöhetnek az alaplap ajánlások is!!!! :)))

2018. okt. 21. 02:20
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem azért is vagyunk jobb, előnyösebb helyzetben mint mások, mert már filléres processzorokról van szó! Én nem tudom azok a processzor orajel rekordok mikor születtek meg, de gyanítom fénykorukban, mikor nem 1-2 forint volt és ez nagyon behatárolta a rekord felállításokat!

Ha kell és van szerintem olyan 100db közül csak lesz olyan amit szétbírunk hajtani 10GHz-re, nem???

Mondhatni relatív olcsón is jönnénk ki belőle! Legalább is a Netburstos időkhöz képest mikor a Core még nem létezett biztosan! :)

2018. okt. 21. 02:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Hmm, Akkor kalkulalj azzal is, hogy egy tárolóedény a nitrogénhez 100.000Ft-os tétel, kell a CPU-ra blokk, valszeg a VRM-et is meg kell támogatni bármilyen lap is legyen, meg pár egyéb kiegészítő, de a 0-ról indulva szerintem negyed misit simán felemészt, és akkor ott az a része, amit pénzért nem lehet megvenni a tapasztalat. Ha a neves tuningmestereknek nem sikerült többet kihozni belőle, az azért jelent valamit, lehet ki lehetne, de ahhoz elég nagy tudás is kell, mert ez közel sem az otthoni tuning kategória.
2018. okt. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MGéza ***** válasza:
Nem tudnád. Nem bírná a vrm áramkör, nincs olyan lap sem ami tudna 4 pinen keresztül annyi kakaót biztosítani a procinak ami kéne. Hiába delidelnéd, hűtenéd nitrogénnel, nem menne sehogy sem.
2018. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
Mai szemmel nézve viccesen hangzik, de az Intel az alaplap gyártókat, pontosabban az általuk preferált ATX elrendezést okolta azért, hogy nem tudnak jobb hűtés biztosítani, ezáltal nagyobb órajelet elérni az új processzoraikkal. Erre találták ki a később totális csődtömegnek bizonyult BTX szabványt.
2018. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!