Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-re szabad olyan programot...

SSD-re szabad olyan programot telepíteni ami gyakran frissül?

Figyelt kérdés

Konkrétan játékokra gondolok,240 gigás ssd van a gépemben,de kb semmi nincs rajta,mert a csávó akivel csináltattam a gépet azt mondta jobban teszem ha nem telepítek rá.Viszont így kihasználatlannak érzem és úgy gondolom hogy online játéknál biztos sokat számít

például betöltésnél(ha nincs igazam kérlek javítsatok ki.)Tehát egy játék ami mondjuk hetente vagy még gyakrabban frissül mennyire károsítja a merevlemezt vagy mennyire nem?

Előre is köszönöm a Válaszokat.



2018. okt. 31. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"mennyire károsítja a merevlemezt vagy mennyire nem"


Mármint az SSD-t :D

Nem károsítja, hanem elhasználja. Egy bizonyos írt adatmennyiséget bírnak csak ki. De az rengeteg. Az SSD-k olyanok mint a telefon akkumulátorai. Nem bírják örökké, de egy normális ssd normális használat mellett simán kibírhat 10évet. 10 év után úgyis újat veszel, mert teljesen elavult lesz. Én pl 1 év alatt 5% elhasználódást regisztráltam, tehát enyém lehet több mint 10 évet is kibírna. (Samsung 850 240gb)


Tehát pár játékot simán tehetsz rá, ha szeretnéd hogy gyorsabban töltsön be.

2018. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt hittem a merevlemez egy összefoglaló név :D

Most már ezt is tudom, köszönöm a választ!

2018. okt. 31. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az én SSD-mre azt mondják hogy 750TB írt adatmennyiség után kezd el hibázni, nekem 1 év alatt 8TB jött össze. (Neked ennyi szerintem nem fog, én dolgozok is rajta) Ki lehet számolni meddig bírja, elég sokáig kellene még. PUBG, Fortnite van az SSD-n (Ugye ezek frissülnek sokat), más játékok HDD-n. De pl minden chrome letöltés SSD-re megy, bár torrentek nem, ott nem voltam ennyire lusta.


Amúgy a Chrome ír rengeteget, szerintem többet mint a Fortnite és PUBG együtt, a letöltések miatt meg pláne. Tehát attól tényleg ne félj hogy pár játék miatt hamar elhasználódna.

2018. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben,már el is kezdtem átpakolni a dolgaimat :)
2018. okt. 31. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem telepitessz ra akkor minek bele? :)
2018. nov. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!