Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső merevlemez mire érdemes...

Külső merevlemez mire érdemes használni?

Figyelt kérdés
Külső merevlemezt vagy pendrive? Nekem csak nagy felbontású filmek nézésére kellene valami külső adathordozó. De azt hallottam,hogy ha film nézésre használom csak és sokat a külső merevlemezt,az gyengíti az élettartalmát.És inkább azt csak tárolásra használjam,lejátszásokra pedig inkább egy nagyobb pendriveot vegyek. Mi abból az igaz,hogy tönkremegy a kölső vinyó?
2018. nov. 4. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Dehogy megy tönkre, egy belső hamarabb megy tönkre, mert az többet megy,


Amennyiben 2-3db filmet akarsz tárolni, akkor elég egy 64gb-128gb-os pendrive. Amennyiben többet, akkor külső merevlemez (1tb)


Fölösleges azzal számolni hogy tönkremegy, 10 évet tuti megy a merevlemez is, ha külsőként van használva (és nem vágod a földhöz) 10 év múlva meg lehet már a filmek olyan felbontásban lesznek hogy le kell cserélned ígyis úgyis.

2018. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hamarabb tönkremehet mert tele van mozgó alkatrészekkel. A Pendrive jóval olcsóbb, viszont kevés film fér rá egyszerre.
2018. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

" egy belső hamarabb megy tönkre, mert az többet megy,"


Na a belső pont hogy többek kibír, mert nincs hurcolászva és biztos hogy nem ejted le. A "többet megy" meg megint nem indok mert a merevlemezeket pont a folyamatos üzemre találták ki. Többet árt ha ki-be kapcsolod...

2018. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"mert nincs hurcolászva és biztos hogy nem ejted le."


Én úgy számoltam hogy hdd-t sem ejtsük le, és normálisan visszük. Úgy már azért annyira nem kell félni. De én továbbra is azt mondom hogy úgy döntsön hogy mekkora tárhely kell neki, ne attól féljen hogy tönkremegy.

2018. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

10+ éve vagyok az informatikai szakmában. Nyilván a tapasztalataim nem reprezentatívak, de azért talán mond valamit, hogy miből hány döglöttet hoztak az ügyfelek.

A tapasztalataim alapján a legkönnyebben a pendrive adja meg magát. Informatikus körökben van egy mondás: a pendrive nem adattárolásra, hanem adathordozásra való. Oké, ebben nyilván van némi sarkítás, de a floppyk és a CD-k/DVD-k után a pendrive-okból láttam a legtöbbet elhalálozni.

Aztán következnek a hordozható merevlemezek. Ezekből is elég sokat láttam megpusztulni. Ami viszont ritkán megy tönkre, az a belső merevlemez.

A merevlemezek elég érzékenyek a mechanikai behatásokra, és sokan azt hiszik, hogy attól, mert valami hordozható, bármit kibír. Beleszórják a táskába, amit aztán véletlenül nekicsapnak a buszon a széknek, stb, stb. Na, ezt nagyon nehezen viselik.

Hogy a belső vinyó hamarabb tönkremenne, mivel többet megy? Ez is egy butaság. A be- és kikapcsolás sokkal jobban amortizálja a merevlemezt, mint a folyamatos üzem. Egy évtizede volt divat kb. Windowsban beállítani, hogy 5 perc tétlenség után kapcsolja ki a vinyót. Így aztán 10 percenként elszenvedett egy akkora amortizációt szerencsétlen, ami kb. negyed nap folyamatos üzemeléssel ér fel. A hordozható merevlemezzel pedig mit csinálsz gyakran? Pontosan! Be- és kikapcsolod.

2018. nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem nem feltétlen igaz, hogy a külső merevlemez kevesebbet bír. Nekem a rekordom 5 év egy 320 GB -os Samsungal. És ne olyan használatot képzeljetek el, hogy naponta megnéztem róla vagy felmásoltam rá 1-2 filmet.

A routerhez volt kötve és az év 365 napján ment 24 órába. Valamint routerre telepített torrent kliens azon futtatta a leötléseimet és a seed -et, és közbe még hálózati eléréssel filmeket is néztem róla.

Még amúgy mindig működik ez a vinyó, csak már sokat hibázik.


Most egy 1 TB -os Samsung -om van (mondjuk ezt már valószínűleg a Maxtor gyártotta) ez is majdnem két éve megy hasonló igénybevétellel és még 100% -os.


Egyedül leejteni vagy komolyabban megütni nem szabad, mert akkor kampeca. Illetve sok helyen láttam már olyat, hogy lógatják a drótnál fogva, mert a TV -jük USB portja magasan van, ezekhez meg rövid kábelt mellékelnek. És nem képesek megvenni egy USB hosszabbítót, pedig egészségesebb lenne neki.

A lényeg hogy még forog benne a lemez, dolgozik a mechanika nyugalomba kell hagyni, és így nem csak a gar idő végéig fogja kibírni.

2018. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Én úgy számoltam hogy hdd-t sem ejtsük le, és normálisan visszük."


Senki nem úgy számol, hogy leejti, de akkor is megtörténik. A lányaim az összes telefonjukat hetente egyszer leejtik, kiesik a zsebükből, leverik az asztalról. Ez a hordozható HDD-re is igaz. Nem leejteni veszed, de hogy le fog esni 1-2 év alatt egyszer az szinte biztos.

Ezért írtam.


A pendrive hamarabb tönkremegy de az ára is töredéke a vinyóénak és filmet nézni róla pont optimális...

2018. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos információkat!

Ahogy írtam,csak filmek lejátszására használnám.

Kettő típust néztem ki erre a célra külső vinyóból.

MAXTOR M3 2.5" 1TB USB 3.0 STSHX-M101TCBM és INTENSO 2.5" 1TB USB 3.0 6023560. Ezekre van e vélemény?

2018. nov. 4. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt vedd amelyikre több a garancia. Egyébként mindegy, mert márkás vinyóm is bírta 10 évig, de ment már tönkre 1 év alatt is...
2018. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 P.O.C. ***** válasza:

Az Intenso -ról nem tudok nyilatkozni semmim nem volt még ilyen márkában. A Maxtor megy ugyan az, mint az én 1 TB -os Samsung -om. Dizájnra meg mindenre. (Csak hát a Samsung eladta a merevlemez ágazatát a Maxtor -nak. De elvileg ugyan azzal a technológiával készül.) Mivel az nekem bevált így én a Maxtort venném, ha a kettőből kéne választani.

Egyébként van egy 1 TB -os WD -m is, alig használom, de már vannak rajta hibás szektorok és a kondíciója is 96%. :D Pedig az is nagy elismert HDD gyártó lenne... :D

2018. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!