Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes MacBookot használtan...

Érdemes MacBookot használtan venni?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztal:Régen volt iMac otthon,és 5éven belül teljesen elromlott(a javítás annyira sokba került volna,hogy nem érte meg). Aztán egy rokonom szintén így járt egy iMac-kel,igaz,ő eleve használtan vette.


Nem tudom, az iMac mennyiben hasonlít a MacBookhoz,de félek,hogy hasonlóképpen járok,én pedig nem is értek túlzottan a gépekhez,hogy esetleg magam megjavítsam.


Elsősorban olyanok visszajelzését várom,akik vettek már használtan MacBookot,vagy régóta használják a sajátjukat.



2018. nov. 10. 13:10
 1/3 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: Általában mennyi idő garancia szokott rájuk lenni?
2018. nov. 10. 13:36
 2/3 anonim válasza:

Én kétszer vettem használtan macbook ot, először az első aluminium macbook ot (2008) aztán pedig egy 2010 es macbook air-t. Teljesen alap felhasználónak mondom magam tehát, amire használom: emailek, szövegszerkesztés, facebook, youtube, filmek... Nekem nagyon bejött és nem csalódtam benne. konkrétan a 2010 es air még most is bírja (emelett a használat melett) kisebb belassulásokkal. (de ez egy 8 éves gépnél nem ritka. Lényeg a lényeg hogy én azoknak a táborát képviselem akik szerint megéri venni használtan is de biztosan találsz olyat aki szerint nem. ha játszani szeretnél rajta akkor semmiképpen nem a macbookokat ajánlom mert egész egyszerűen nem arra lettek optimalizálva.


A háttértár általában kicsi ezeknél a gépeknél (de mivel mindeki 1-2 TB os külső winchesterekkel rohangál) így nem hiszem hogy ez lenne a legnagyobb probléma később. Neked kell eldöntened hogy pontosan mire is szeretnéd használni a laptopot mert ugye az apple több lehetőséget is kínál ezen a téren.


Először s ottvannak a használt (pár évvel ezelőtt megjelent) 12 colos kis macbookok. Retina kijelzővel hosszú akkuidővel. alap felhasználáshoz sőt talán még nem annyira bonyolult 4K videó vágáshoz is tökéletes. Ha sokat utazol akkor akkor jó mert nagyon kis helyen elfér és vékony. (hátránya hogy ez is usb C csatlakozóval jött ki, ami azt jelenti hogy 10-20 ezerért kapásból venned kell majd hozzá egy átalakítót is ) a használt ára 230-420 ezer körül van, amihez kapsz 3-4 hónap garanciát is ha jó helyen veszed.


Aztán ottvan a macbook pro amik véleményem szerint, még 3-4 évesen is tökéletesen az elvárt sebességet hozzák. És a 2015 előtti modelleknél még sok kimeneti port is van az oldalukon. 2015 után már szintén csak az usb c átalakítóval jelentek meg. Én a helyedben egy pro gépre ruháznék be mert talán az fog majd a legtöbb ideig kiszolgálni a jövőben. Retina kijelző, szintén jó üzemidő és (évjárattól függően még az előbb emített 12colos macbook ot is veri teljesítményben. (persze alap feladatoknál ezt aligha veszed majd észre. A használt ára, évjárattól függően, a 13 colos modellek esetében 260-430 ezer körül van. A garancia idő pedig szintén 3-4 hónap a jobb helyeken.


Végül ott a macbook air, amin én a helyedben max 3 évesen gondolkoznék annál öregebben semmiképpen sem. (Most direkt nem térek ki az új air modellekre mert azokat még most is horror áron adják használtan.) egyébként a többihez mérve egy alap felhasználónak a legnagyobb különbség a képernyő lesz, hiszen az air szériánál egészen mostanáig nem retina kijelzős modellek voltak de egyébként a maga 1440x900 pixelszámával is szép képe van. Szintén benne vannak a legfontosabb portok is úgyhogy ehez nem kel majd átalakítót venned. Egyetemisták (hogy láttam ) ezt használják a letöbben. A garancia ugyanaz ebben az esetben is mint az előző kettőnél.


Remélem segítettem.

2018. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

3-4 embertől összesen számítottam ennyi infóra,mint tőled,úgyhogy köszönöm szépen részletes a beszámolót!


Igen,hozzád hasonlóan és is ezekre az alapdolgokra akarom használni, és air-ben gondolkodtam én is, ugyanis a súlya és a kompaktsága az elsődleges szempont,mivel egyetemista vagyok és sokat cipelem magammal.


Van esetleg olyan tapsztalatod,hogy valamilyen programot,funkciót,amit használtál windowson (megelőlegezem,hogy előtte neked is win volt), az most mac-en nem megy? Nekem uTorrent,Tv-go meg ilyesmi programok,amiket nem akarok nélkülözni.

Illetve Office-t szerezni rá mekkora meló? Esetleg van,amelyiken alapból van?


Köszönöm még egyszer a segítséged!

2018. dec. 20. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!