Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy processzor hűtőventilátorn...

Egy processzor hűtőventilátornál mit érdemes nézni, ha az ember egy halk típust szeretne vásárolni? A ventilátor fordulatszámát,1600 az sok vagy kevés? Vagy a Légszállítást, vagy a zajszintet?

Figyelt kérdés
A mostanim ami hűti a processzorom annak a légszállítása: 55.5 a zajszintje 21dB-es, a ventilátor rpm-je pedig folyamatosan ugrál terheltség nélül mikor csak netezek. Hol lemegy 910-re hol pedig fölugrik 2500 környékére. Folyamatosan változik. És nem vagyok vele megelégedve.

#zajszint #légáramlás #Cpu rpm #hőfok ugrálás #DeepCool Gammax300
2018. nov. 17. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Amelyik 120-as venti 2500-t pörög,az már eleve hangos.


Olyat keress,aminek max 1500rpm az üzemi fordulatszáma.


[link]

2018. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

Ezt a topicot bogarászd át.

[link]

2018. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:

"folyamatosan ugrál terheltség nélül mikor csak netezek"

Ezt gondold át újra. Nem mindegy, hogy a gyakorit nézed, vagy FHD filmet valami portálon, közben nyitva van 2-3 flash alkalmazás, mondjuk játék, ez is bőven le tudja terhelni a procit. Újrapasztázás nem ártana szerintem első körben, majd a BIOS beállításokat is nézd át, kezdetben próbálkozz a "silent" opcióval és ha a processzor hőfoka elfogadható marad és a füled se bántja a zaj, akkor megkímélted magad egy kis extra költségtől.

2018. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amikor semmi sincs megnyitva csak az Aida64 Engineer akkor is ugrál föl és alá. Nincs egy fix fordulatszám még alapjáraton sem ami szerintem nem normális. Amíg az Aux ventinek meg a tápegységnek van egy stabil értéke addig a cpu-jét nem lehet behatárolni mert össze vissza föl alá ugrál és elég nagy számokban változik. De ezt csinálja ha Automatikra ha Full On-ra van állítva a Biosban. Isten igazából nem tudom hogy merre van ez a silent opció a Biosomban. De egyébként a hőfokkal teljesen meg vagyok elégedve mert csak 28 fokos amikor nem terhelem játékokkal.
2018. nov. 17. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!