Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel (R) Core (TM) 2 Quad...

Intel (R) Core (TM) 2 Quad CPU Q8400 @ 2.66GHz helyett mit vegyek a gépembe?

Figyelt kérdés

Processzort szeretnék cserélni a gépemben, mert már a többi elemhez képest ez a leggyengébb láncszem, a kérdés az lenne, hogy manapság milyen processzort lehet kapni, ami ehhez a géphez megfelelő lenne? Új gépre nincs keret, konkrétan a régi alaplapommal kompatibilis processzort keresnék.

Alaplap DELL 0M858N

8 GB RAM DDR2

R7 250 2GB



2018. nov. 18. 16:54
 1/9 MGéza ***** válasza:
Igazából nem gyenge láncszem, úgy ahogy van a gép kezd elavulni. Vehetsz Q9650-et vagy annak megfelelő modolt Xeont ha a lapod támogatja horror áron, de látványos javulás nem lesz, a vga sem egy csúcsdarab, éppen megfelel a minimum követelményeknek ma már. Inkább spórolj és gyűjts másik gépre, minthogy egy Q9xxx szériás processzora dobj ki pénzt. Megpróbálkozhatsz némi tuninggal ha a BIOS engedi, bár ez brand gép így esélytelen, rendszerint a Q chipset miatt a Xeon sem kompatibilis vele.
2018. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
nincs semmi ami jobb lenne ha tudod húzni a jelenlegi procidat.mire használod a gépet?a vga tűnik a legkevesebbnek szerintem.
2018. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebbe már semmit nem tudsz fejleszteni.
2018. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mióta megvettem a gépet már cseréltem VGA-t, vettem bele plusz 4GB RAM-ot, SSD-t, procinál vagyok bajban, mert nem tudom mit támogat az alaplap és mit nem.
2018. nov. 18. 17:19
 5/9 MGéza ***** válasza:
Csak a Q processzorokat, modolt Xeonokat nem. De mint írtuk, semmi értelme, alig nyernél vele. Spórolj másik gépre.
2018. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szántóvető ***** válasza:
ajjaj.és rögtön r7 250-re újítottál?tényleg bajban vagy mert öreg és idejétmúlt gépet vettél.használtan van gtx 950 olcsón,ha játék a cél akkor ennél erősebb kártyát nincs értelme venni.
2018. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 éve vettem ezt a gépet, plusz évente bele hol ezt, hol azt, szóval nincs olyan érzésem, hogy bukó volt az egész, és nem is bántam meg, ha nem éri meg rá többet költeni, akkor max gyűjtök új gépre.
2018. nov. 18. 18:16
 8/9 szántóvető ***** válasza:
általános célra ez is megfelel még évekig.játékra pedig vehetsz egy olcsóbb kártyát,vagy gyűjthetsz új gépre.
2018. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
Esetleg a lassú tempójú felújítást egy Rx 560-al folytatnám vagy GTX 1050-el. Az a jövőre nézve sem rossz.
2018. nov. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!