Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire kell figyelnem alaplap...

Mire kell figyelnem alaplap vásárláskor, ha egy régi (nem UEFI) gépből akarom áttenni a merevlemezt a rajta lévő rendszerrel együtt?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk adott egy Linux alapú op.rendszer, ami hagyományos BIOS alapú gépben van, MBR boot, stb. Mondjuk ha venni szeretnék egy új alaplapot (is), akkor mire kell figyelni, hogy működjön? Pl. legacy boot lehetőség, stb.

Működhet egyáltalán így a lemez átrakás?



2018. nov. 19. 02:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Újra kell majd formázni UEFI esetén. Minden partíciót megszüntetve, majd újraparticionálva. Ezen lenne a rendszer?
2018. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jaj! :)

Igen, ez maga a rendszerlemez.

Akkor ezek szerint nem is annyira az alaplaptól függ a megoldás. Köszönöm.

2018. nov. 21. 11:37
 3/7 A kérdező kommentje:
A jajt arra értettem, hogy macerásabb lesz, mint gondoltam. :(
2018. nov. 21. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:
gondoltam. :(
2018. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sőt, valójában nem is volt elég újraparticionálni, hanem a partíciós táblát is újra létre kellett hozni, hogy ne DOS hanem GPT legyen. És utána jöhetett a particionálás.
2019. febr. 25. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:
És azt hogyan hoztad létre?
2019. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Először kicsit bénáztam, aztán egész gyorsan.
2019. febr. 26. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!