Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vásárolt bányász videókártya?

Vásárolt bányász videókártya?

Figyelt kérdés
Nem rég raktam magamnak össze egy gépet (ÚJONNAN RENDELT alkatrészenként netes oldalról). A videókártyám sikeresen tönkre is ment 2 hét után (Nyilván garancia stb. ami már több mint 1 hónapja húzódik a végtelenségbe). Olvastam egy cikket, hogy nagyon sok bányász kártya került forgalomba (boltokba is). Lehet valóságalapja? Lehet egy ilyenbe futottam bele?

2018. nov. 28. 09:13
1 2
 1/17 MGéza ***** válasza:
Nem lehetséges. Bekerülhet, de csak értékcsökkent termékként, használtan adhatják el. Ha teljesen újként árulják akkor nem megbízható boltból, magát webboltként reklámozó magánszemélytő vásároltál. Ha rendes, lenyomozható bolt csinál ilyet akkor beperelheted őket, de egyébként milyen kártya és milyen konfigban volt?
2018. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A bolt leinformálható nem is kis bolt.

Egy AMD Radeon RX 570 OC kártya.

Egy AMD ryzen 5 1400 mellett volt 8gb rammal

2018. nov. 28. 10:19
 3/17 anonim ***** válasza:

Egy vga nem csak akkor megy tönkre ha bányásztak vele. Az én Geforce 8800GT-m játék közben sötétült el, a GTX 460-am meg egyik napról a másikra többé nem adott képet.

Most a használtan vett R9 290X-em vígan fut, pedig ez még a 2014-es első bányaláz idején túrta a földet.

2018. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Új vga-k nem bányásztak soha, csak simán hibás volt.
2018. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 MGéza ***** válasza:
Ebben az esetben kizárt, szériahibás darabot foghattál ki. Leinformálható bolt nem adhat el használt kártyát újként. Persze a konfigod egyéb részei is lehetnek bűnösök, például nem megfelelő tápegység, de ettől még kötelesek cserélni.
2018. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok vele, hogy nem csak akkor mehet tönkre. Csak kicsit fúrcsa ahonnan rendeltem hiába kérek bármilyen infomációt semmit nem tudnak nekem mondani a kártyáról csak kínos teerelés és hallgatás megy. És nem hinném, hogy egy ekkora cégnél ez elfogadható lenne és ezért merült fel bennem, hogy valami turpisság lehet a dologba.
2018. nov. 28. 10:35
 7/17 A kérdező kommentje:
Lehetnének, de nem azok. Jelenleg egy erősebb kártya van a konfigba és azzal azóta is vígan megy. (Milyen jó ha jó ismerőseid vannak..). Csak kicsit zavar, hogy egyszerűen semmi információt nem kapok és azt hogy semmi tényleg úgy értem, hogy semmi. Igazából elfogadtam, hogy majd csak karácsony után kapom vissza a kártyát valamikor. Vagyis reménykedem benne.
2018. nov. 28. 10:43
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha szabad kérdezni, melyik boltból rendelted? Lehet úgy tud valamelyikünk hasonló tapasztalatokkal szolgálni.
2018. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
PCXről rendeltem minden alkatrészt.
2018. nov. 28. 11:13
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem annó memóriával volt hasonló gondom (szintén PCX-es). Folyton kékhalál volt, nem tudtam mi okozhatja, majd sok helyen írták, hogy futtassak egy Memtestet. Meg is lett a ludas, az egyik memória modul volt hibás. Visszaküldtem nekik, ültek rajta kb 3 hetet, majd visszaküldték (szerintem) ugyanazt, mert megint hibás volt a viszajérkezett modul. Visszaküldtem ezt is nekik, de ami ismét idért, ezúttal 1 hónap után, megint csak hibás volt. Ekkortól nem szórakoztam többet a garanciájukkall...

Igazából nem volt már kapható hasonló modul valami eyszeri selejt termék lehetett, amit azért kellett rendelnem, mert az általam eredetileg kinézett termék PONT a rendelés leadása után fogyott el, a keret meg szűk volt.

Nincs bajom a PCX-el, de vannak furcsaságaik. Főleg a szállítás és a garancia terén. Az egyre több "extra" szolgáltatás, ami mind fizetős eléggé furcsa... régen volt a háztól házig garancia aztán kész.

A kérdésedre válaszolva, valószínűleg te is selejet terméket fogtál ki. Reménykedj, hogy nem ugyanazt küldik vissza.

2018. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!