Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD csere után nem bootol a...

HDD csere után nem bootol a gép, pedig nem is a HDD-n van a rendszer, hanem külön SSD meghajtón. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Ssd meghajtón van a gépen a rendszer illetve az alap programok. A játékoknak filmeknek stb. van benne egy hdd is. Ma a HDD-t kicseréltem egy 2 terásra, mert az 500 gb kevés volt. Amikor indítottam volna el, kiirja hogy "Reboot and select prober boot device, or insert boot media in selected boot device and press a key.". A boot sorrend jó a biosban, az ssd a helyén van nem lazult ki a kabel sem, a BIOS is látja és az van kiválasztva elsődlegesnek. Mégis hozza ezt az üzenetet. A Windows indítási javítás nem segített. Mi lehet a baja? Köszönöm előre is a segítséget.

2018. dec. 4. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az indítás javítás volna a megoldás. Valószínűleg a réi HDD-n voltak az indítófájlok és most hogy kivetted ez eltűnt. Tedd vissza a régi vinyót, ha így indul akkor tényleg az a gond.

Ez esetben pedig tényleg a javítás opció kéne...

2018. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Cseréld meg a HDD és az SSD-t. Úgy értem, hogy az alaplapban hagyd bedugva a kábeleket, csak a hdd-ből húzd ki és cseréld ki az ssd-ével. Emellett próbáld meg (ha nem jó), hogy kihúzod a hdd-t, amíg egyszer legalább rendesen bebootol a gép.
2018. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a csere nem fog működni.
2018. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Visszaraktam az eredeti hdd-t, így sem indul el. Megpróbálom akkor újratelepíteni a rendszert, az megoldja úgyis, csak szerettem volna elkerülni. Köszönöm szépen a segítséget.
2018. dec. 4. 21:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül rájöttem mi volt a baj. Az eredeti winchestert egy másik gépbe bedugva láttam hogy ott van a 100 MB-os meghajtó, amit a Windows létrehoz a rendszer telepítéskor magának. Ezért nem indult a rendszer. Az eredetit mire visszaraktam, addigra már a diskpart-al kijelöltem aktívnak az ssd partícióját, ezért nem indult el miután visszaraktam az eredetit.
2018. dec. 4. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!