Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kicsi laptop HDD-k (nem SSD...

A kicsi laptop HDD-k (nem SSD hanem mágneses) rosszabbak és hajlamosabbak meghibásodni mint a desktop HDD-k?

Figyelt kérdés

Nem SDD-ről van szó, hanem sima mágneses HDD-ről.

A 2,5-es laptop HDD-k nagyobb eséllyel fekszenek ki mint a desktop 3,5„ HDD-k?

Huzamosabb használatra adattárolásra melyik jobb?


2018. dec. 7. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen, de nagyobb az esélye.

Ez első sorban a használattól függ, és hogy mennyire melegszik, pl ágyban paplanon használva -sok esetben láttam már.

Természetesen asztalinál is előfordul, ott inkább az áramszünetek miatt.

"Huzamosabb használatra adattárolásra melyik jobb?"

NAS

2018. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És a NAS-ban szerinted mi a tököm van?
2018. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:

Pont fordítva van.

A 2,5"-os merevlemezeket mobil használatra tervezték, vagyis arra, hogy hurcolni fogják a népek az eszközt amibe be vannak szerelve.

A kisebb - ráadásul kisebb számú - lemez értelemszerűen merevebb, könnyebb. Kisebb tömeget kell kiegyensúlyozni, csapágyazni.

2018. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"A 2,5"-os merevlemezeket mobil használatra tervezték, vagyis arra, hogy hurcolni fogják a népek az eszközt amibe be vannak szerelve."


És akkor mi a lótöknek szerel bárki is 3,5"-es hdd-t akár asztaliba is?

Nekem az asztaliban SSD van system vinyónak nem is 2,5" már hanem M2 kártya, de adat vinyónak is egy 2,5 van benn (ill kettő ha pontosan akarunk lenni)

2018. dec. 7. 16:06
 5/7 hypno ***** válasza:

#4


Az asztali gépet az ember nem hurcolássza, ott nem az a lényeg, hogy rázkódást, meg hasonlókat bírjon, hanem hogy az elérhető legnagyobb legyen a kaapacitása és minél gyorsabb legyen.


Először volt a HDD az SSD csak utána jött. Amikor SSD még nem volt, akkor nagyon is számított, hogy milyen gyors a merevlemez, mert onnan futott a rendszer is. sokaknál még mindíg onnan fut.

És egy 7200-as fordulatú merevlemez sokkal gyorsabb mint egy 5400-as vagy még lassabb laptop vinyó.

2018. dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
amit én néztem asztali vinyó (asztali!!) az 3600 rpm-es. nem elírás, nem 5400, hanem 3600 rpm
2018. dec. 7. 17:47
 7/7 hypno ***** válasza:

Jó régi lehetett.


Amúgy erről a fordulatszámról - meg persze a többiről is - a hagyományos észak-amerikai váltóáram frekvenciája tehet, ami 60 Herz. Ebből jön a percenkénti 3600-as (1x) fordulat...meg persze az 5400-as (1,5x) és a 7200 as is (2x).

2018. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!