Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik egyáltalán ilyen...

Létezik egyáltalán ilyen monitor amit keresek?

Figyelt kérdés

Jelenleg full hd felbontáson játszok és nem is tervezek magasabb felbontásra váltani és a következő paraméterekkel keresgélek jó ideje monitort.

1920x1080 felbontás

IPS panel

G-sync

Display port

HDMI port

utóbbi kettőből akár egy egy is elég csak legyen

27 colos méret mint a mostani.

16:9 képarány

ha találtam is ilyen méretben sajnos csak free synces volt de AMD kártyát kizárt dolog, hogy vegyek.

igazából a hercz 60 is elég lenne de az adaptive sync támogatások úgy vettem észre feltolják ezt ami nem feltétlen baj mert erős kártya lesz alatta.

TN és VA egyéb panelek amúgy kizárva nem rajongok értük.

Persze jöhet a kérdés akkor miért nem veszek már 4K-sat vagy 2K-sat.

utóbbi még talán szóba jöhet de így időt állóbb lehetne sokkal tovább a gépecske ez már az én hóbortom szal sorry ha valakinek ez szúrni fogja a szemét :D



2018. dec. 9. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés 100+hz -es IPS panel van egyelőre piacon, úgyhogy kb két kezeden megszámolhatod az olyan monitorokat. A többi kritériumnak már végképp nem fognak megfelelni.


Minek egyáltalán a G-sync ha elég a 60hz is? Semmi értelmét nem látom, és ezzel kizárod az összes ips monitort kb.

2018. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ugyan kevés cím esetén de tapasztalható a szar optimalizálás.

ilyen esetben hanyagolnám a v-synchet és hagynám dolgozni a G-syncet mivel az nem felezi az fpst. ritka ronda látvány mikor egy akció jelenet vagy mászkálás közben droppol a game az erős hardware ellenére :/

viszont ha valóban esélytelen a dolog megfontolom a 2k-ra váltást. abból találtam ilyesmi paraméterrel monitort

2018. dec. 9. 10:57
 3/5 A kérdező kommentje:
mondjuk nem lenne lehetetlen feladat ha az amd free synchet bele tudják rakni akkor a G-Synch miért ne menne?
2018. dec. 9. 11:15
 4/5 anonim ***** válasza:

A freesync ingyenes, csak eDP modul kell az meg van mindenben ma mar, a gsynchez kulon modul kell ami 100$ felett van valahol a gyartonak monitoronkent.


Amugy meg 60hz-es monitorba freesync is ritka mert felesleges. Te is hasznalj fast sync-et ha 10xx vagy ujabb nvidia kartyad van, vsyncnel mindenben jobb, es legalabb mindennel mukodik.

2018. dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

utánna olvastam. ha magasabb fps-el akarnék játszani ez jó lenne de a monitorom 60hz szal felejtős csak feleslegesen terhelném a kártyám.

ha 60 alá zuhan ugyan azt műveli mint a v-sync sőt egyesek szerint még rosszabb.

ez van ebből 2k lesz abból találtam ilyen paraméterrel monitort. azért köszi a tippet eddig nem is hallotam erről a fast syncről

2018. dec. 10. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!