Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valóban táphiba lehet, és ha...

Mityesz kérdése:

Valóban táphiba lehet, és ha igen milyen márkát érdemes venni helyette mostanság?

Figyelt kérdés

A monitorom mostanság azt csinálja, hogy a pc bekapcsolásakor, vagy alvó állapota után villog (bejön a kép, majd eltűniik 5 sec-re ismét bejön eltűnik). Egy idő után ha a HDMI kábelt ki/be dugom rendbejön, de félek, hogy a tápom (XFX pro 750W) fogja magát megadni. Fél éve volt alaplap, proci és ram cserém, akkor nem csinálta ezt.


A gépem, ha kéne a válaszhoz:

ASUS r9290X DCII GPU

2*8 GB DDR4 2400Mhz Ram

AMD Ryzen 7 1700X 3,4Mhz Proci

Rog Strix B350 gaming alaplap



2018. dec. 12. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A monitor nem a pc tápjáról megy:)


Szóval vagy a monitor vagy videókártyád,esetleg a pc tápja( bár ezt nem hiszem/tudom)

2018. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a hdmi kábel
2018. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MGéza ***** válasza:
Kábel, monintor, videokártya inkább ez mint tápegység. Legegyszerűbben úgy próbálhatod ki hogy szerzel egy másik kábel, vagy másféle kábellal(ha lehetséges) kötöd össze a kártyát és a monitort és ha szerencséd van, 1-2 ezresből megúszod a dolgot.
2018. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amugy ki mondta hogy táphiba?
2018. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első körben cserélj egy kábelt és ugy nézd meg.

Ha csinálja akkor szerezz egy másik monitort kölcsönbe (haver biztos odaadja) és azzal is próbáld ki.Ha azzal is csinálja akkor jöhet a komolyabb tész hogy vga-t cserélsz vagy ha van integrált akkor ahhoz kapcsolod a monitort aztán teszt.Ha jo akkor a videokártya szarakszik.

2018. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja igen bocs azt kifelejtettem, hogy a HDMI kábel csere próba már megvolt, de így is fennált a probléma. Google barat-on találtam egy angol fórumon, ahol a tápot gyanusították... én is furcsáltam. Kösz az eddigi válaszokat
2018. dec. 12. 18:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Hm.. vettem egy DVI kábelt azzal eddig mükszik
2018. dec. 20. 17:55
 8/8 MGéza ***** válasza:
Mondtam nem táphiba. Esetleg a vga-n a csati, a jelkimenet kezdi megadni magát. Elengedett egy forrasztás, ilyesmi. Nem nagy ügy.
2018. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!