Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt laptop (játékra is)?

Használt laptop (játékra is)?

Figyelt kérdés

Elsősorban egy erősebb gép kéne régit leváltani...ősi core 2 duo már gyengélkedik.

Ez is egy üzleti dell, ilyen téren gondolkodtam, hp, meg hasonlókban, de dedikált kártyával.

Na, olyanokat néztem, hogy egy i7 620m mellett vagy nvidia quadro nvs 5100m, vagy fx880m van.


Ez így játékra mennyire alkalmas?

Hasonló konfiggal youtubeon pl gta 5 normál beállításokkal ment 40fps-sel.


Szerintetek ez jó lehet?

Az a helyzet, hogy túl nagy keret nincs rá, viszont asztalit nem akarok, mert hurcolni is kéne heti többször.

Max olyan 80-90 körül gondoltam, újban néztem 110-120-ért ryzen 3-mal (amiben ugye vega 3 van), de azt írták, hogy az messziről kerüli a játékokat, teljesen alkalmatlan.


Tudom ez sem lenne a legjobb...de úgy tudom annyira rossz sem...nyilván nem battlefield 1-et akarok fullon 1080p-ben.

Szerintetek ezek a quadrok jók lennének? Vagy mit ajánlanátok?

Köszönöm a válaszokat!


2018. dec. 15. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Alapjáraton jobban jössz ki a/egy használt összeállítással, de alapjáraton a Quadro termékcsalád sem játékra van tervezve.
2018. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MGéza ***** válasza:
A Vega 3 igp tényleg nem játékra való, ebben az árkategóriában csodát ne várj. Laptopban is csak akkor gondolkodj ha praktikussági okokból semmiképp sem jó neked az asztali. Persze a Vega 3 bőven jó lehet ott ahol egy Core2 is bírta a tempót, nem tudom milyen játékokra kell de ha az megbirkózott velük alaplapi kártyával akkor ez is bőven bírni fogja.
2018. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MGéza ***** válasza:

Ez jobb vásárnak látszik:

[link]

2018. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A core 2-es laptop alkalmatlan játékra.

csak ha vennék szeretném, hogy arra is jó legyen...nem elsősorban de jó lenne nagyon.

És mivel kicsi a keret, ezért gondolkodtam olyanban, használtra 80-90-nél többet nem szeretnék kiadni.


Tudom a quadro nem játékra van, de szerintetek egy forza 4 azzal a 620m procival mennyire menne?

Tesztek alapján gta 5 egész élvezhetően.

2018. dec. 15. 17:59
 5/9 MGéza ***** válasza:

Nem a procinak kell bírnia inkább a gpu-nak. Az a gpu ami a te kinézettedben van azt szerintem a vega 3 elég sokkal veri, de minimum fej-fej mellett van vele. De akkor már legyen garanciális inkább.

[link]

2018. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a GTA 5 egy kifejezetten jól optimalizált játéknak mondható, ezért nem csoda, hogy a gyengébb vasakon is elfut.
2018. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy venném használtan, hogy használt laptopokat árusító cégtől. 6-12 hónap garanciát adnak rá.

Ez a dell laptopom 2014 óta meg van, amúgy 2010-es és az "üzletiességének" tulajdonítom, hogy ennyire megbízható, meg ütni-vágni lehet, sok új olcsóbb műanyag a közelembe meg hát nem az igazi...ilyen téren kevésbé bízok benne.

2018. dec. 15. 18:24
 8/9 MGéza ***** válasza:
Ha a tartósság is szempont, én a belinkelt Inspironra szavaznék. Na meg a gpu is abban a legerősebb. A 110-120k maxba beleférne.
2018. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Na, olyanokat néztem, hogy egy i7 620m mellett vagy nvidia quadro nvs 5100m, vagy fx880m van."

Semennyire, ezek megjelenésükkor a középkategória alján volta, ma már az integrált gpu-k is gyorsabbek ennél, ráadásul plusz hibaforrás, mert hajlamos tönkremenni a forrasztásuk.

[link]

"Max olyan 80-90 körül gondoltam, újban néztem 110-120-ért ryzen 3-mal (amiben ugye vega 3 van), de azt írták, hogy az messziről kerüli a játékokat, teljesen alkalmatlan."

Az is sokkal jobb volna játákra, sokkal gyorsabb. mint a felsoroltak, arra kell figyelni, hogy olyat laptopot vegyél, amin 2 memóriának is van hely, mert fontos, hogy duplacsatornás módban működjenek, ellenkező esetben az elérhető sebesség durván felével fognak futni a játékok

2018. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!