Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen tulajok, nektek kellett...

Ryzen tulajok, nektek kellett saját fan profile-t állítani a gyakori rövid felpörgések miatt?

Figyelt kérdés

Google-n rákeresve gyakori probléma hogy a proci hűtő szeret felpörögni, mert a hőmérséklet szenzor hát legyünk őszinték elég béna. Simán ugrik 10-15 fokot egy másodperc alatt ha úgy tartja kedve, persze megy is vissza azonnal lefelé. Ennek a hatása pedig az hogy a venti felpörög pár másodpercre szintén, a gyári profilba pl 55fok 60%, 65fok meg 100%. Na itt én is nagyon éreztem. Persze beállítottam hogy 75 fokon fusson 100%-on a venti, így már nem zavaró, mert 75-ig nagyon ritkán megy fel még így is a "felugrások" alkalmával.


Nektek volt ilyen gondotok?


Elsősorban azokat kérdezem, akik a gyári hűtőt használják, 2600x/2700x-en elsősorban, amik melegednek is. Egy R3 1200 gondolom alig melegszik, nincs nagyon ilyesmi gond ott.


2018. dec. 16. 19:40
 1/7 Steve G. Paul ***** válasza:
Nem kellett, de ez inkább alaplap függő lehet. BIOS frissítést próbáltál?
2018. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aorus x470 ultra gaming, legfrissebb bios-al.


Neked egyáltalán nem is ugrik fel gamelés közben pl +10 fokot 1mp alatt, majd megy vissza -10-re pár mp (5-10) alatt?

2018. dec. 16. 21:10
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam:

[link]


Hozzászólásokat is érdemes elolvasni.

2018. dec. 16. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok Ryzen alapú gépet raktam már össze, és teszteltem, eddig egynél jött elő ilyen probléma. Ott BIOS frissítés után nem volt gond. Meg ha egyszer beállítod a profilt, utána nincs vele gond.


"Simán ugrik 10-15 fokot egy másodperc alatt ha úgy tartja kedve..." Örülj, hogy csak ennyit. Intel oldalon ez lehet 30-40 fok is.

2018. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igaz, amióta beállítottam a profilt észre sem veszem. Legyen ez a legnagyobb gondom :D
2018. dec. 16. 23:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ugrál de előtte intelem volt, annál durvább volt. Mondjuk nálam eddig a max hőmérséklet 71-72°C volt, annál feljebb nem tudtam tolni még a 2700x-em. Na jó, oc-val lehetne de a stock coolerrel amúgy sem húznám, meg felesleges is. :D
2018. dec. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Lehet hosszú story lesz, de még friss az élmény és kicsit idevág.


Szóval Black Fridaykor az Athlon x4 950(AM4) prockómat végre lecseréltem egy 1600X-re. Csak, hogy a hozzá rendelt Liquid Freezer 120-as hűtőhöz nem adtak AM4-es lefogatót igy egészen múlthét péntekig használtam a Ryzent 2 magosítva, mindenféle turbó nélkül, mert az Athlon hűtőjét tettem rá,ami még nem is valami Wraith hanem Near Silent Thermal Solution.

Ez idő alatt nem tapasztaltam ilyen kiugrást, viszont bekapcsolatam a turbót és az XFR órajel (4.1Ghz) idején tényleg tapasztaltam a tieidhez hasonló hőmérsékletcsúcsokat.

Hozzá kell tenni, hogy sose használom az alaplapom gyári Fan görbéjét. Mindig úgy néz ki a pwm vezérlésem, hogy:

35C° - 0%(nem áll le a venti mert pwm vezérelt)

45C° - 25%

60C° - 50%

75C° - 100%


Most, hogy megjött a lefogató az AIO-hoz kicsit változtattam a profilon(20 fokkal lejjebb vettem minden értéket) mert a két ventiből csak egy fért a radira. Úton van az Akasa Piranha ami simán átszellőzteti úgy a radit mint a két gyári venti.

De egyenlőre elmondhatom, hogy ezzel a hűtővel a kiugrások teljesen megszüntek.

Az idle hőmérséklet 30 fok alatt tanyázik, a peak pedig valahol 60 környékén.

2018. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!