Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Problémám van a headphone-nal,...

Freddynka kérdése:

Problémám van a headphone-nal, nem tudom használni a mikrofonját, mi tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval az a próblémám, hogy a laptopomhoz ha csatlakoztatom a fejhallgatóm akkor ugye egyből felugrik a kisablak a Realtek hd audi-tól hogy milyen bemeneti eszköz is ez. Nos én itt ugye kiválasztom azt a lehetőséget, hogy fejhallgató. Ezután hang persze rendesen van de amint elkezdeném használni a sykepet vagy discordot mindenhol csak a laptop mikrofonját használja ami elég nehézkés hisz külön monitort használok. Viszont bármilyen beállítást is próbálok a mikrofont semmiképp se akarja érzékelni, nincs a skype beállításokban sem más lehetőség csak az alap se a mikrofonnál. Szóval bármi ötlet amivel ezt megoldhatom?


Laptop: Asus ROG G551VW-FW278D (esetleg a pontos leírás miatt a verzió amit annak idején vettem [link] )

Fejhallgató: Razer Kraken Pro V2


Ja még annyi lemaradt, hogy próbáltam más fül/ fejhallgatóval is és azzal se okés



2018. dec. 16. 22:52
 1/3 hypno ***** válasza:
Ennek az az oka, hogy a laptopodon nem 4 pines kombi jack van, hanem külön csatlakozó a mikrofonnak és külön egy a fejhallgatónak.
2018. dec. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

...vagy ha mégis kombi jack csatlakozód van, akkor nyisd meg a Realtek HD Audio Managert.

Ott a jobbb oldalon elviekben találsz egy "analog" feliratot és alatta egy stilizált jack aljzatot.

Arra dupla katt és a lenyíló menűből a "headset"-et válaszd ki.

2018. dec. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak egy csatlakozó van a gépen ami, ha minden igaz 4 pines viszont a beállítás ellenére se ment. De azért köszönöm
2018. dec. 18. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!