Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor leterhelés?

Processzor leterhelés?

Figyelt kérdés

Lehet valami gondom abból, ha videó renderelés közben 99%on van a processzor? (A feladatkezelőben) ha vennék memóriát az gyorsabbá tenné a folyamatot? Ryzen 3 1200

8gb memória


2018. dec. 17. 15:05
 1/5 A kérdező kommentje:
És ez miért van?
2018. dec. 17. 15:05
 2/5 anonim ***** válasza:
A renderelés egy processzor igényes feladat. Nem lesz gondja a processzornak. És nem, nem lesz gyorsabb a folyamat, ha több ramod van, max egy nagyon picivel. "Erősebb" processzorral lesz gyorsabb a folyamat.
2018. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dadiii1255 válasza:
Normális...
2018. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De eleve logikus gondolat lehetne az, hogy ha valamiféle dolgot végez az ember a gépen (pl renderelés) és látja, hogy a proci terheltség az egekben, akkor nem megkérdezi, hogy ez normális, hanem rájön, hogy a művelet amit végez az a processzort terheli. Ezzel mondjuk lehet én vagyok csak így :D Nem egy atomfizika, elkezdesz játszani, látod, hogy mik vannak leterhelve és megállapítod, hogy oké, ez a játék GPU/CPU-igényes, sok RAM-ot zabál stb. Ugyanez renderelésnél is, ami amúgy szintén felemészthet sok memóriát attól függően, hogy milyen tulajdonságú videót vágsz (felbontás, bitsűrűség, hangminőség stb.). Ha gyorsítani akarod a folyamatot, elmondták előttem mit kell cserélned ahhoz :)
2018. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Inkább processzort vegyél.

Vagy esetleg renderelhetsz a videókártyáddal.

2018. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!