Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiszeretném kicsit pofozni a...

Kiszeretném kicsit pofozni a számítógépemet, ez így lehetséges?

Figyelt kérdés

Nos lényegében a kérdés magától értetődő. Néhány alkatrészt kiszeretnék cserélni nagyobb teljesítményűre de nem szeretnék vakon megrendelni mindent amikor tudom hogy nem értek hozzá 100%-osan.


Itt vannak a gépem jelenlegi alkatrészei:


CPU: AMD A10-5700

VGA: GIGABYTE GTX 660 Ultra Durable 2 2GB

RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Blu Edition

MBD: ASUS F2A55

HDD: WD Green 1000GB 64MB

SSD: Samsung 840 EVO Series Basic 120GB

Táp: Fortron Raider S 550


És amikre cserélni szeretném:


CPU: AMD RYZEN 5 2600

VGA: EVGA GeForce GTX 1060 6 GB SC GAMING

RAM: HyperX 8 GB DDR4 2400 MHz CL15 Fury Black Series

MBD: ASUS PRIME B450M-K

A tápegység, az SSD és a HDD maradna ugyan az ami most van.


Nos a kérdésem az lenne, hogy ugye minden kompatibilis az új számítógépben? Amennyire én értettem hozza nekem annak tűntek. És a másik kérdésem az lenne, hogy a táp el bírná az új alkatrészeket vagy inkább le kéne cserélni mindent teljesen? (amit mellesleg nem szeretnék mert már így is elég nagy árban vagyok)



2018. dec. 18. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Kompatibilis minden mindennel, de VGA-ból már inkább egy erősebb RX 590-et vennék, akármennyire is akciós most az Alzán a 1060.

[link]

2018. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit komolyabb lapot vennék inkább, mondjuk egy MSI B450M Mortar-t. RAM-ból is érdemes inkább 2*4 GB-ot venni, a Ryzen igencsak meghálálja a kétcsatornás módot. A sebessége is lehetne jobb, de gondolom egyrészt nem bankrablás után vagy, másrészt lehet kicsit tuningolni ezt is.


VGA-ból szintén javasolnám az RX590-et, vagy ha olcsóbb kell, akkor az 580-at. A processzor viszont egy igen jó választás.

2018. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Üdv, megfogadtam a tanácsotokat és a GTX 1060-at leváltottam RX 590-re, egyébként sincs nagy ár különbség köztük jelenleg és a videók alapján amiket néztem jó pár FPS-el jobban teljesít. Most már csak a tápegység iránt szeretnék érdeklődni. Ugye az ami most van az 550W-os, kicsit körülnéztem az interneten és Linux Tech Tips egyik videójában találtam egy oldalt ahol komponensen ként össze lehet rakni a gépet és meglehet tudni az igénybevételét. Ez mind szép és jó csak ott a legújabb RX az az 580-as és azzal jött ki kb 460W. Ha minden igaz akkor ki kéne az 550W-nak bírna akár egy hosszabb napot is, ugye?
2018. dec. 18. 23:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó az a táp.
2018. dec. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ryzen 2600+ rx 590 kombóval hosszú évekig eltudsz majd lenni
2018. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!