Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a processzor elég lesz...

Ez a processzor elég lesz ennek a videókártyának?

Figyelt kérdés

Jelenlegi videókártyám egy GTX1050Ti, a processzorom pedig egy 2 magos i3-3250.

Több játékban is éreztem a bottlenecket(gondolok itt arra, hogy a gpu-m max. 30-40%-on ment csak, míg a processzor mindig 80-90-100%on mozgott, illetve többször is fps dropokat tapasztaltam)

Így úgy döntöttem hogy egy i5-3570-re váltok. Megfelelő választás lenne ez számomra? A ramom 2x4gb ddr3 1333mhz



2018. dec. 27. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha használtan jó áron hozzájutsz akkor megérheti a váltás.

Később egy erősebb VGA, ha most eladod és hozzáteszel 20-30K-t akkor egy RX 570 is simán kijövet ami jelentősen erősebb.

A RAM még amin bővíteni lehet, 16GB-ra.

Nyilván nem egyszerre gondoltam, de idővel megfelelhet a mai címeknek ez a konfig.

2018. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még nem tervezem eladni, ugyanis kb 1,5 hete van meg ez a videókártya:D

Az én igényeimet teljesen kielégíti ez a konfig jelenleg, mivel kisebb gépigényű játékokra használom/használnám első sorban (pl Fortnite,CS:GO,esetleg PUBG is el-elfutogat rajta)

2018. dec. 27. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
A leírtakra valóban elég lesz egy erősebb CPU.
2018. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem gyárihűtőd van rajta, esetleg lepróbálhatnád hogyan teljesít a duó, ha húzod kicsit a procit.
2018. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt a 1050 Ti-t visszavinném oda, ahonnan vettem, 14 napon belül vissza kell adniuk a pénzedet.

Abból a pénzből már RX 570-et kapsz, aminek köze nincs a 1050 Ti-hoz teljesítményéhez.

2018. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!