Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook 12” Retina 2016, vagy...

Macbook 12” Retina 2016, vagy maradjak a Macbook Air 13” 2017-nél?

Figyelt kérdés

Adott egy Macbook Air 2017-es változat (I5, 8GB ram, 128GB SSD), viszont nagyon megtetszett a Macbook 12” Retina 2016-os változat. A mérete fogott meg nagyon, hisz kisebb de könnyebb is, jobban hordozható, mint az Air, véknyabb. Emellett a Retina kijelző, ami sokat jelent még számomra. És most agyalok rajta, hogy eladnám az Air-t 220 ezerért (többet sajnos senki nem ad érte), és lecserélem a 12 colosra. Viszont ahogy néztem, sokkal gyengébbnek tűnik leírás alapján a 12 colos, mint az Air, bár nem nagyon értek hozzá. Kihasználtsági szinten alap dolgokra szeretném használni, illetve két 3D modellező programot (amit eddig az Air-en is használtam gond nélkül), az egyik a Sketchup Pro 2018, a másik pedig az Archline XP nevezetű lakberendező szoftver. És félek, hogy a kis laptopon már nem futna el ez a két szoftver, pedig szükségem lesz rá januártól, hisz a laptopon fogok dolgozni ezekkel. Aki ért hozzá, mit tudna tanácsolni? Nagyon érezhető lenne a különbség? Nagyon tetszik a 12 colos masina, de ha nem tudja futtatni ezt a kettőt, akkor sajnos nem váltok.


A Macbook Air-em specifikációja: 13 col, 1440x900, 1,8GHz, Intel Core I5, 8GB ram, 128GB SSD, Intel HD Graphics 6000


A 12colos Retina Macbook specifikációja: Proci: 1,1 GHZ Core m3" Skylake processor (M3-6Y30) 2 független processorral "cores"

Grafika: integrated" Intel HD Graphics 515 graphics

RAM: 8 GB of onboard 1866 MHz LPDDR3 SDRAM

Tárhely: 256 GB SSD

kijelző: 2" TFT LED-backlit active-matrix "Retina" display



2018. dec. 29. 01:44
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve a két szoftver rendszerkövetelménye, melyet használni szeretnék.


Sketchup: [link]

Archline XP: [link]

2018. dec. 29. 01:48
 2/7 anonim ***** válasza:

A proci típusa kéne.

A Mac azért nem teszi közzé nagyon ezt mert eléggé hulladék rendszereket adnak piszok drágán de valahogy ki lehet szedni belőle.

Na azt kérjük és akkor megvalaszoljuk

2018. dec. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De leírtam. Vagy mit kellene még írnom róla? 😅 Bocsi a tudatlanságomért
2018. dec. 29. 10:37
 4/7 anonim válasza:
Leírta, hogy milyen processzor van benne. Egyébként szerintem ha a jelenlegi Macbookod jól szolgál téged,fölösleges eladni, és újat venni.
2019. jan. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A MacBook airban ? Az a baj hogy 2 gép sebességének az osszehasonlitasahoz fontos mindkettő gép procijat ismerni.


De Mind1.

2019. jan. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Inkabb 2018 air, retina screen butterfly 3 billentyuzet. A macbook 12" esnek botranyos a billentyuzete.
2019. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia. Azt szeretném kérdezni hogy az ArchlineXP elmegy simán a MacBook air 2017-esen? Ugyanilyen feltételekkel (8gb, 128gb) vennék air-t, de aggódok hogy nem lesz jó a programhoz. Rendszer követelményekben 256gb hdd-t írnak).

Sajnos nem vagyok egy gép szakértő :D megköszönöm, ha válaszolsz!

2020. máj. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!