Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fekete képernyő egy idő után...

Fekete képernyő egy idő után nagyobb terhelésen, új videókártyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy a gép produkált egy hibajelenséget, hogy nagyobb terhelésen (játék futtatása közben) egyszer csak kidobta a monitor hogy nincs bemenő jel. Újraindítással a probléma elmúlik, de amint megint nagyobb terhelés érte a gépet jelentkezett a probléma. Ezt csinálta egy darabig majd egy idő után el se indult. Kapott egy teljesen új videókártyát, mellyel mostmár elindul, de viszont egy idő után (kb 5-10perc) az elsötétedő képernyő problémája előjön. Próbáltam már az aida64 kínálta stability tesztet, néztem a hőfokot a proci nem megy 70 fok fölé, nincs semmi kiugró érték, a probléma nem jelentkezik. Futtattam memtest86-ot oda se írt ki hibát. HD Sentinel szerint a HDD 100%os állapotban van. Mikor elmegy a kimeneti jel, akkor gép tovább megy nem áll le, csupán a ventillátorokat pörgeti fel.

450W-os tápegység van a gépben a videókártya 300W+-ot kíván a leírása alapján.

Frissítettem a vidikártya drivert, illetve próbáltam régebbi driververzióval is.

Itt a gép jelenlegi összeállítása:

[link]



2018. dec. 31. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fura az biztos, GT1030 esetén ugye nincs tápcsati, így nem feltétlen táp hiba, de kis esély arra is van.


Szerintem vagy alaplap hiba, vagy táp.

Ha van másik x16 csatoló az alaplapon, próbáld abban. Kölcsön tápot is jó lenne szerezni tesztelni.

2018. dec. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, van egy 400Wattos táp amit kölcsön megtudok szerezni arra akkor teszek egy próbát! Ha meg azzal se akkor marad az alaplap ludasnak. Köszönöm szépen a gyors választ!
2018. dec. 31. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Az is gond, hogy 400-450wattokkal dobalozol egy 150w koruli gepnel, nyilvan igy nem a tap teljesitmenye a fontos, belathatod boven eleg kell legyen.


Tipusat ird le inkabb, neverol lehet tudni veszelyes selejt-e vagy sem, megbha az alaplap is hibasodott meg, gyakran a tap az oka.

2019. jan. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én kizárnám a tápot ugyanis jelentkezett a probléma a kölcsön kapott tápegységgel is
2019. jan. 1. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!