Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows xp modernebb processzo...

Windows xp modernebb processzorral retrozni?

Figyelt kérdés

Retro gép építésra gondoltam. Belül modern lenne, de nem egy mai gamer csoda.

Mondjuk egy olyan alaplap amiben integrált proci van. Szerintetek az xp elboldogul intel 3-4000-es processzoraival? Celeron, pentium, ilyesmivel. Mondjuk olyan 2008-ig való játékokkal.

Ja és vagy az integrált gpu-val, vagy egy gyengébb vidikártyával.

Mit gondoltok?


2019. jan. 3. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
3-4000-el lazán elboldogul.
2019. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképpen pár mondat egy fórumról:

"XP on newer CPUs, Instruction Set / CPU feature support list"

"Generally, Operating Systems only add "support" for CPU Features when it actually affects how the OS or the Kernel should function. For example, Hyper-threading is "supported" in the sense that the Kernel now needs to consider differences between Hyper-threaded "virtual" cores and actual CPU cores when it comes to scheduling thread affinity or face a significant performance penalty."

Az integrált GPU és egyéb hardverek nagyrészt driver kérdése, ami nem biztos, hogy mind létezni fog XP-re. De ha ezt sikerül megoldani, akkor a fenti potenciális problémákat bőven ellensúlyozhatja az XP kis erőforrásigénye.

(Mire használnád? Tekintve, hogy netre kicsit veszélyes felengedni, a korszerű védelmi és egyéb szoftverek sem fognak jól működni, a korabeliek pedig az akkori procikkal is jól működtek.)

2019. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, a link: [link]
2019. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Retrozásra.

Leginkább játékokra, úgy 2008-ig.

Azért gondolkodtam ilyen hardverben, hogy keveset fogyasszon.

Másik kérdésem, hogy egy ilyen kis celeron integrált gpu-ja hozza azt a szintet, hogy szépen vigyen úgy 2008-ig játékokat?

2019. jan. 3. 16:23
 5/6 Derwer ***** válasza:
Virtuális gépen picit egyszerűbb lenne az egész...
2019. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele én is.

Ps2 játékokat is lehetne tolni egy laptopról, de mégsem akkora élmény mint egy eredetin tv-re kötve.

Virtuálisan elveszne a feeling.

Ilyen kicsit "sleeper" pc-re gondoltam, de nem úgy, hogy belül erőgép, hanem hogy réginek néz ki, és régi programokat is futtat.

Pl valami retro pc házba bepakolnám az egészet, mellé menne egy jó kis crt monitor, meg fehér perifériák:)

2019. jan. 3. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!