Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Forza Horizon 4 miért akadozik?

Forza Horizon 4 miért akadozik?

Figyelt kérdés

Konfigom:


Ryzen 5 2600


GTX 1060 6Gb


Kingston 2400Mhz CL15


western digital 1tb 64mb wd10ezex(a rendszer és a játék

is erről fut.)


Mi lehet az akadás oka? A játék Ultrán megy de ha Leveszem Magas beállításra-ra akkor se jobb. Én a HDD-t tartom esélyesnek hogy az produkál ilyet mert feladat kezelőt ha megnyitom akkor 0-ró gyorsan felugrik egyből 100%-ra a kihasználtság. A Ram olyan 84 és 92% kihasználtságon van tudom ha lenne még akkor meg is enné biztos a 8-at de szerintem nem az lesz hanem inkább a HDD. Ti mit gondoltok?



2019. jan. 5. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Laggol vagy szaggat mert nem mindegy :D


Ha szaggat a játék nem birja megfelelő sebesség miatt, betölteni a pályát ez a probléma főleg a HDD vagy a memória esetében jelentkezik ha túl kevés memória van a gépben meg hasonló.. Manapság egy SSD elhanyagolhatatlan egy számitógépbe főleg a Gaming gépekbe, mert a játékok iszonyat megterhelik a HDD-t..


A FH4-nek legalább 16giga ram szükséges ezt csak mellékesen leirom..


-De az is közrejátszhat hogy a Windows-al van probléma - nem eredeti és hasonló, driverek?

2019. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a ram lehet aludas mert nekem ultrán szépen fut fhd n ryzen 2600 + rx 570 +2x8gb ddr4 3000mhz

ryzen procinál nagyon nagyon számít a ram dual channel és a magas órajel akár + 15 fpst is adhat 2400helyett dc ben 3200 ramok.

2019. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
HDD nek ehhez am semmi köze amikor a ram megtellik akkor "ürit" és akkor kapsz ilyen micro fagyás szerű dolgokat.
2019. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ahogy az első írta inkább az hogy megakad és mintha töltené a pályát. Tegnap azt is kiírta egyszer hogy a sávszélesség megtelt Processzor vagy merevlemez okozza azt írta. A ram általában 84% kihasználtságon van. Már csak azért lenne jó megtudni mert úgy is kell SSD és Ram is de hogy melyiket vegyen meg most. Én akkor se a ramot tartom esélyesnek. Volt hogy a pályát nem tudta tölteni be és akkor láttam hogy a HDD 100%-on ment állandóan.
2019. jan. 5. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan vehetsz ssd t játék nem lesz jobb tőle de próbáld meg ha nem lehet róla lebeszélni
2019. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem azt várom hogy jobb legyen, több FPS-em legyen. Hanem hogy a pálya töltési ideje ne befolyásolja a játékot. Én továbbra is az SSD-t tartom a megoldásnak mert így a játék remekül megy míg ne dolgozik a vírusírtó vagy valami a háttérbe. Mert a memória nem telik meg szerintem mert ha akarna akkor nem 84% lenne hanem felmenne akár 90% felé is˙( erre más volt példa más játéknál és ott nem volt akadás akkor se). Most is toltam reggel 7-óta és csak mikro laggok voltak mikor a HDD 100%-on volt de nem úgy mint tegnap hogy folyamatos 100% hanem csak fel fel ugrott és akkor akadt meg ez még számomra nem is volna baj de mikor beakad állandóan az aztán elég rossz. Tegnap is a vírusírtó indult el a háttérbe figyeltem játék közben.
2019. jan. 5. 14:50
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk akkor ezt nem értem, találtam másnak is előfordult az nekem is ezt a hibaüzenetet írta ki pedig nekik 16GB ram van. [link]
2019. jan. 5. 19:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Az egészben az a vicc, hogy ma Xbox One X-en is előjött ugyanez a jelenség
2019. jan. 6. 18:27
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor csak simán microsoft betegség, mint a forza 3 al is nagyon sok előfordult..
2019. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na szóval ma vettem a gépbe még egy 8GB-os RAM-ot úgy néz ki megszünt az akadás bár még csak 2-2.5 órát próbáltam, de eddig még mikro lagg se volt. Köszönöm a segítséget.
2019. febr. 8. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!