Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A vadiúj HDD-m olykor indokola...

A vadiúj HDD-m olykor indokolatlanul felpörög és folyamatosan villog a LED. Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Néhány hete vettem egy Western Digital Black 1TB winyót, nagyon megbízható és gyors, komoly HDD, de amióta megvan folyamatosan jellemző, hogy olykor hangosan felpörög vagy inkább leesik a fordulatszám (hirtelen nem tudom pontosan melyik) szóval olyan kellemetlen hanghatást produkál és üresjáratban is vagy gyakran villog a led vagy folyamatosan világít, pedig semmi írást/olvasást nem végzek. A HD Sentinel szerint 100% a kondíció (eleve most vettem szóval ez nem meglepő), de nem kellene ilyen hangosan/instabilan működnie. Azt kell még tudni, hogy egy Nexus Disktwin passzív hűtést tettem rá (elvileg vibrációcsökkentő hatása is van) az 5,25'-ös helyre, de ennek nem kellene problémát okoznia, erről van szó:

[link]

Mi a fenét csináljak vele?



2019. jan. 6. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Először derítsd ki, hogy egyáltalán mit csinál ilyenkor. Ír rá a Windows? Vagy maga az eszköz él önálló életet? Mert előbbinél lehet gyanakodni lapozófájlra, optimalizálásra, töredezettségmentesítésre, stb. Utóbbinál meg lehet önteszt, vagy épp lekapcsolás, energiamegtakarítás céljából, de akár műszaki hiba is.
2019. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A win10 10perc után lekapcsolja, szerintem azt hallod.

Utána meg azonnal fel ha bármit csinálsz aminek kicsi köze is van a hdd-hez pl megnyitod a sajátgépet. Én a 10percet 1 órára tettem, inkább menjen többet minthogy folyamatosan le fel kapcsolja.

2019. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Én a 10percet 1 órára tettem, inkább menjen többet minthogy folyamatosan le fel kapcsolja."


És ezt hol tudom beállítani? Meg eleve megnézni azokat, amiket az #1-es kommentelő írt. Sajnos kezdő felhasználó vagyok.

2019. jan. 6. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!