Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus GeForce GTX 1070 Ti 8GB...

1kicsoda1 kérdése:

Asus GeForce GTX 1070 Ti 8GB CERBERUS vagy Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING OC 8G - kb 2000Ft különbséggel?

Figyelt kérdés

Már rengeteg kérdést átnéztem de nem találtam olyat ami elég információt adna nekem.

Videókártya vásárlás előtt állok, és azt vettem észre, hogy az árak manapság akár 10 000Ft-ot is változhatnak egyik hétről a másikra ugyan arra a termékre...


A lényeg, hogy kinéztem az 1070 Ti Cerberust, ami jelenleg 187 290 Ft, ugyanakkor találtam RTX 2070-et 189 990 Ft-ért. Mit gondoltok melyiket érné meg jobban megvenni? Van akinek akad tapasztalata az ASUS Cerberussal? Megbízhatóbb mint egy új RTX 2070 ami ráadásul szerintem az egyik legolcsóbb a piacon az RTX-ek közül? Illetve attól még, hogy RTX 2070 tud-e többet mint a Cerberus csaknem ugyan azért az árért? Be kell valljam kicsit félek az olcsó RTX-től, olvastam topikokat ahol azt írták előfordul hogy bajok vannak velük és gondolom ez leginkább az olcsóbbakra jellemző.


A konkrét kártyák amiket kinéztem:


[link]


[link]


A válaszokat előre is köszönöm! :)


U.i:

Egyenlőre 1080p 60 FPS-el használnám, de nem szeretnék elzárkózni a jövőben egy nagyobb felbontású és 60Hz-nél gyakoribb képfrissítéssel rendelkező monitor vásárlásától, illetve az se lenne rossz ha max grafikán tudná vinni még egy-két évig a megjelenő játékokat legalább 1080p-ben. Ez az elképzelésem, köszönöm a segítségeket. :)



2019. jan. 9. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Az RTX technológia a mai napig nem tökéletes, rengeteg hiba található vele de driver frisiték őket és hasonló, tehát csak jobb lehet.


Ezek a kártyák mert tényleg a felső kategóriát sorolják ami azt jelenti hogy minimum a 2K - Maximum pedig a 4K..


Azt vedd figyelembe hogy az RTX modell, valamilyen szinten egy játékra optimalizált az pedig a Battlefield V.


Az a baj az Nvidiával túl nagy hype van körülötte, aztán vége a hype vonatnak akkor jön a pofára esés mint jelen pillanatban A KETTŐ kari között nincs nagy változás DE, árban igen! :)


Én azt ajánlom neked, várj minimum Februárig hogy mit lép erre az AMD - az egy dolog hogy neked nem jön be az AMD blabla &, de lehet ez által le mennek pár %-al az árak és ez neked kapóra jöhet MERT tudod Nvidia..


Kérlek szépen ezt olvasd el, és irj vissza:

[link]

2019. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyiert bun 1070ti-t venni, neha beszerezheto 130 korul, jelenleg tobbet nem is er, rtx 2060-al van egy szinten.


Rtx ki-bekapcsolhato jatekban, kb felezi az fps-t, de kikapcsolt beallitassal jo 20%-al erosebb a 2070 a 1070ti-nel.

2019. jan. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló.

Valóban megéri februárig várni, láttam én is pár cikket az új radeon 7-ről ami elvileg az rtx 2080 szintjén lesz csak kb fele annyiért jól értem? Vagyis ez még kiderül hogy kedves hazánkba mennyiért lesz a piacon.


Szerencsére nem az a fajta vagyok aki elzárkózik mindentől és azt mondja hogy "csakisnvidiamertatöbbiszaréskész" hanem kimondott passzolna a ryzen procim mellé.


Csak itt jön be az, hogy nem hogy új kártya hanem új 7nm-es technológia ami remek, de vajon mennyi selejtet hoz magával? Melegedés, zaj stb.


Ezek sajnos amit csak az idő fog megválaszolni :D


Kimondott örülnék ha befutna a Radeon 7, most építem az első gépemet már itt is van mellettem összerakva már csak a fránya videókártya hiányzik belőle, és remek lenne ha jó pár évig teljes mértékbewn elég lenne mindenre, gondolok itt arra hogy idővel beszereznék valamelyik márkától egy VR szemüveget (jelenleg elvileg az új Oculus a nyerő de mire eljutok odáig kitudja), illetve egyszer beszerzek egy jobb monitort is és jó lenne ha gépem készen állna rá, nem kellene még arra is költeni. Ez valószínűleg nem 4k lesz mert gondolom az 1070 TI nem feltétlen arra lett kitalálva maximum grafika mellett.


Drukkolok az AMD-nek hogy egy olyan kártyát dobjon piacra amivel nincs annyi gond mint az RTX-ekkel és nem 300 meg 400 ezer Ft legyen :D

2019. jan. 10. 10:11
 4/5 A kérdező kommentje:

viperM:


Valószínűleg igazad van, szerintem is baromi drága piszkosul fel ment az ára, de gondolom ez abból ered hogy kb alig maradt a piacon. Ahogy nézem, a webshopokat alig pár helyen lehet kapni belőlük éés persze ilyen piszkosul drágán.


130-ért sajnos csak használtan láttam eddig, pont ezt a Cerberusos 1070 Ti-t.


Nincs bajom az RTX-el csak jelenleg még félek hogy olyat kapok amivel csak a baj lesz és várhatom mindig az új drivereket hátha jobb lesz.

2019. jan. 10. 10:19
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, felnyitottad a szemem, AMD-s kártyákat nem igazán nézegettem mert azt olvastam valahol az NVDIA jobb. Beismerem szűk látókörű voltam, de így most bedobok még egy kártyát a pakliba:


[link]


Ez az első amit úgy szimpatikusnak találtam, de nézelődök még. Esetleg tapasztalat az AMD kártyák terén? Olvasok árukeresőn kommenteket hogy hozzák az 1080Ti-nek a teljesítményét olcsóbban. Mennyi a valóságalapja ennek?



Közben nézelődtem, és már felejthetem is el az olcsó Radeon 7-et, az RTX 2080 magyar áraival vetettem össze a 700$-t de úgy látom, hogy amerikai árakkal nézve kb ugyan annyiba fognak kerülni.

2019. jan. 10. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!