Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Hardverek

A kérdés

Ennek a processzornak elégnek kell lennie ennek a videókártyának nem?

Nem rég vásároltam egy GTX 1050Ti-t egy i3-3250 és 2x4 gb ddr3 ram mellé.

Azt tapasztaltam hogy a legtöbb játékban (sőt, még sokszor a windowsba is) befagy a gép olyan 10-15 másodpercre. Betudtam ezt a bottlenecknek, így processzort cseréltem, egy i5-3570re. De sajnos ezzel a processzorral is gyakran előfordul hogy felmegy a processzor 100%-ra és befagy a gép 10-15 másodpercre, pedig tudtommal itt már nem kéne lennie bottlenecknek. A processzorom max. 55 fokig megy fel, videókártya szint úgy. Próbálkoztam már az újratelepítéssel is de ez sem oldotta meg a problémámat. Mi lehet a gond?

Keress kérdéseket hasonló témákban: CPU, processzor, Intel Core i5, GTX, NVIDIA, Intel

jan. 11. 21:22  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Illetve az mitől lehet hogy játékokban (pl. Fortnite) a processzorom szinte mindig 80-100% között mozog, a videókártyám pedig csak 60-70%. Néztem videókat és ennél jóval gyengébb processzorok is 100% környékén tudták tartani ugyanezt a videókártyát.

# 1/2Időpont jan. 11. 21:27 Privát üzenet
Gábor_79 nevű felhasználó válasza:

Ugyanolyan felbontáson? Beállítás függő a dolog.

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jan. 12. 12:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
2016-ban mi számít belépőszintű videókártyának, processzornak, memóriának?
Milyen alaplapot és gépházat ajánlanátok egy GeForce GTX 750 Ti Oc 2 GB videokártyának és egy i 5-ös processzornak? Lehetőleg minél olcsóbb legyen.
Videókártyának és processzornak a hűtőborda foglalatja egyforma-e?
Lehet baja a videokártyának és a processzornak ilyen hőmérsékleten?
Ez a paszta jó processzornak és videokártyának?
Elég egy FSP HEXA 400W tápegység egy Intel Pentium G2020 processzornak és egy Sapphire 7770 1GB DDR5 11201-17-20G videokártyának?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Hardverek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!