Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A most-majd frissen megjelenő...

A most-majd frissen megjelenő Ryzen CPU-k már DDR5 memória alatt fognak futni majd?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve ugyanis jövő nyárra szeretné k venni új PC-t Ryzen alatt, csak nem tudom mire számitsak memória szempontjából TEHÁT az új CPU-knak AM4,DDR5 ram kell majd? És ha igen akkor mi a fene lesz a DDR4-el?


Elvileg: 2019Q2-ben jönnek az új Ryzen CPU-k de ramok hirről nincs semmi, akkor?



2019. jan. 14. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az új ryzen 3xxx széria még ddr4 el fog futni.
2019. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2019 év vége, de inkább 20 elején lesznek elvileg ddr ramok, de elsősorban a szerverek szegmensét veszik célba és ezután a felhasználóknak így még ddr4 bizotosan marad szűk 2 évig még a csúcs.
2019. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szántóvető ***** válasza:
100%
nem irigyellek,akkor még retteghetsz másfél éven keresztül.csak rá ne menjen az egészséged.
2019. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából azért mert sok minden fog változni addig, és nem tudom mire számitsak..

Jobb utána járni a dolognak mint később csalódni.


Köszi szépen mindenkinek!

2019. jan. 14. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

GDDR5 van videokártyán, asztalinál nem jelent még meg és ha meg is jelenik, várhatóan pár évig nem is lesz elterjedt.

A megjelenő széria kompatibilis lesz az első genes AM4 foglalattal is, már csak ebből kiindulva nem lehetne DDR5-re építeni.

2019. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
AM4 re érkezik ez is, meg a következő generáció is, AM4 pedig DDR4 et támogat csak, értelemszerűen. DDR5 és a PCIE5 miatt lesz egyáltalán új AMD foglalat, ezt teljesen világossá tették még az első generáció megjelenése előtt. Egyébként DDR5 várhatóan nem lesz gyorsabb, csak sokkal nagyobb kapacitású, játékra nem lesz semmi jelentősége 2023-2024 ig, teljesen felesleges ezen problémázni ma - és felteszem játékra kell, különben nem jövő nyáron terveznél fejleszteni.
2019. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igy van, játékra kell.

Azt mindenképpen megvárom hogy az új Ryzen széria hogy fog teljesiteni.. Főleg az a cél hogy időálló PC-n legyen ez alatt azt értem hogy ne keljen 3-4 évig hozzá nyúlni..


Meg ki tudja, addig lehet elég olcsón lehet majd kapni Ryzen 5 2600-t vagy Ryzen 5 1600-t ami szintén nem rossz választás lenne vagy?

2019. jan. 14. 13:55
 8/9 A kérdező kommentje:
Különben azt olvastam hogy az alaplapkra nagyon kell vigyázni és a ramokból pedig ajánlott a Samsung b-die nektek erről mi a véleményetek?
2019. jan. 14. 13:55
 9/9 anonim ***** válasza:
3000-3200mhz ig működik bármelyik ram bármelyik lapban, samsung jobb ramokat csinál de csak akkor van jelentősége ha ezeknél magasabb sebességet akarsz elérni - de valószínűleg nem akarsz, mert az ár\érték arányuk borzalmas a teljesítménybeli különbség meg megközelítőleg sem akkora mint pl 2133 és 3000 között. Amíg fiatal volt a platform voltak memóriagondok, sok, akkor az sem volt ritka hogy felső kategóriás lapban sem ment a ram 2133 nál gyorsabban - na, akkor volt jelentősége hogy samsung vagy hynix. Bios update azóta megoldotta ezeket teljesen, ma több mint valószínű hogy csak megveszed, berakod, biosban bekapcsolod az xmp t és többet rá se kell nézned.
2019. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!