Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek milyen partíciók GPT?

Ezek milyen partíciók GPT?

Figyelt kérdés

[link]


Ezekből miket kell lementeni ha szeretném klónozni egy nagyobb kapacitású lemezre?


Csak egy ilyen SSD csatlakozóm van, tehát a régi tartalmát szeretném egy USB külső HDD-re kimenteni és aztán az új SSD-t ami tök üres lesz, arra szeretném visszamásolni a régi mentését.


Na most nem tudom ez hogy működik, mert ezen van az OS.


Macrium Reflect 7

Free Edition


Ezt letöltöttem és itt a képen ezeket írta ki.


Melyik partíciók kellenek mindenképpen?


Vannak ilyen 16MB meg 100MB-os partíciók és nem tudom melyik az ami a Windows 10 kulcsot tárolja és fontos, és nem tudom melyik az amit nem kell majd az új lemezre visszamásolni.



2019. jan. 14. 14:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az összes kell.
2019. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

és mik ezek? pl FAT32 LBA 100MB / 45MB


meg NTFS Primary 830MB amiből 14.4MB foglalt? ez mi? Recovery? mi fér 14MB-ba?


ugyanis anno amikor ezt a régi SSD-t beszereltem szerencsétlenkedtem, és nem tudtam milyen partíciókat másoltam át, és most semmi szemetet nem akarok átrakni majd az újra.


Ezért hagynám ki amit csak lehet.

2019. jan. 14. 14:48
 3/22 anonim ***** válasza:

Az első három biztos hogy kell. Az oké hogy nem akarsz szemetet átvinni, de:

1. A többi partíció úgysem fog látszani, tehát mindegy hogy van vagy nincs.

2. Ha mondjuk kihagyod az egyiket és nem indul az oprendszer akkor meg lehet vakarózni.

Mindezt azért mert a teljes kapacítás 0.5%-ának megfelelő hellyel akarsz takarékoskodni.

Azén SSd-men 9 partíció lett, holott csak a win10 van rajta, de lesz@rom. Én is a Macriumot használom, kijelölöm az első 3 partíciót és abból készül egy nagy fájl.

legrosszabb esetben te is kijelölöd mind a hatot és csókolom. de mint írtam, valószínűleg csak az első 3 kell de ez nem biztos.

Majd valami hozzáértő megírja.

2019. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

közben rájöttem a macrium kiírja ha egyenként rákattintok.


viszont lehet nem ezt használom mert az új ssd-hez meg a gyártó ad progit,


[link]


már csak tudni kéne használnom, és arra nem tér ki hogy hogy csináljam ha csak egy m.2 foglalatom van.


kéne ilyen USB to m.2 külső kütyü


akkor ez egy img képfájlt csinál az egészről?

2019. jan. 14. 18:36
 5/22 anonim ***** válasza:

"viszont lehet nem ezt használom mert az új ssd-hez meg a gyártó ad progit,"


- Mindegy. Macrium ingyenes és könnyen használható. Ha neked a gyártó által adott kell, használd azt.


"és arra nem tér ki hogy hogy csináljam ha csak egy m.2 foglalatom van."


- Arra miért térne ki? Ha egy van akkor azt neked kell megoldanod. Másik vinyóra vagy Pendrive-ra csinálod az image-t és onnan másolod vissza. De arra figyelj, hogy bootmédia kell hogy ha nem lesz oprendszered akkor is tud bootolni és image-t másolni az SSD-re. Ahiren's bootCD-n fent van a macrium is.


"kéne ilyen USB to m.2 külső kütyü"


- Vagy ez a megoldás de ez több időt és pénzt kíván.


"akkor ez egy img képfájlt csinál az egészről?"


- Igen. Az összes partícióról egy nagyot.

2019. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
ráadásul ez az ostoba program arra kér, legyen egy crucial ssd a gépben, mert csak akkor fog futni, na de akkor a régiről ami samsung, hogy csináljak backup img képfájlt egy külső HDD-re?
2019. jan. 15. 02:21
 7/22 A kérdező kommentje:
költői kérdés természetesen
2019. jan. 15. 02:21
 8/22 A kérdező kommentje:

1. A régi SSD-ről image fájl másolat készítése külső USB HDD-re.

2. Ezután Other task-ban egy bootolható pendrive készítése.

3. Régi SSD-t kivenni, új SSD-t a helyére betenni.

4. Boot a spéci pendrive-ról.

5. Külső USB HDD-ről visszamásolni az új SSD-re a képfájlt

6. Bootolni az új SSD-ről.

2019. jan. 15. 03:17
 9/22 A kérdező kommentje:

Minden ok csak az nem, hogy ez az ostoba szoftver úgy klónozta a nagyobb SSD-re a kisebbet, hogy nem terjesztette ki a C partícióra a maradék helyet. Hanem fogta és a 6. partíciónak formázatlanul hagyta.


A Windows Diskpart.exe programjával meg valami olyasmit ír, hogy a kötet/partíció után közvetlenül kell jöjjön az üres hely.


Diskpart

select Disk 0

select partition 1


extend parancs

na de az EXTEND a fentieket írta, és ezért el sem kezdtem.


Milyen GUI partíciónáló oldaná meg?

vizuálisan jobb mint a parancssorból tippelgetve.

2019. jan. 15. 11:15
 10/22 anonim ***** válasza:

Na igen. Ha nem ugyanakkora az SSD akkor problémás lehet a dolog. A rendszerpartíciót nem olyan egyszerű növelni.


A minitool ingyenes is minden partícióműveletet tud.

A"C" mögötti összes partíciót lejjebb lehet vele tolni a végéig és az így keletkezett üres rész csatolható a "C"-hez. Ezzel nyugodtan kísérletezgethetsz hiszen az eredeti "felállás" meg van az USB-n. Ha nem bootol akkor vissza tudod azt tenni.

Ennyiből azt is kipróbálhatod, hogy csak az első 3 partíciót tartod meg, netán csak az első kettőt.

Nálam két partíció van a "C" előtt. Egy 450MB-os OEM és egy 100MB-os EFI partíció. Ebből gondolom hogy partícióval működik a win10.

2019. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!