Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pici notebook adattárolásra?

Pici notebook adattárolásra?

Figyelt kérdés

Volt régen unokahúgomnak egy kis laptopja, olyat szeretnék venni de fogalmam sincs hogy hogyan keressem.

Emlékeim szerint kb. 20-25 cm volt a képernyő átlója tehát a normál méretű laptopoknál sokkal kisebb.

Pótolhatatlan képek/videók és mindenféle személyes adatok tárolására és megtekintésére kellene, nem játszani vagy szervergépnek.

Olyan típust keresek ami nem a legújabb de megbízható/hosszú élettartamú (rendeltetésszerű használat mellett), Windows XP-vel vagy esetleg Windows 7-el fut.

Gondolom már csak használtan lehet kapni.

Érdekelne hogy körülbelül mekkora a tárhely a merevlemezen egy ilyennek, és hogy bővíthető-e.

Ha tudtok konkrét típusokat vagy van eladó, akár használtan akár újonnan akkor érdekelne.


2019. jan. 17. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ha adatot akarsz tárolni, miért nem adattárolót veszel. Pendrive vagy egy külső merevlemez kellene neked. Ha mindenképpen gépet akarsz, akkor keress 10-12 hüvelyk átmérőjűt! Most is lehet ilyeneket kapni.
2019. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem:

12" laptopok:

Dell Latitude E6220, E6230, E7240, E7250, E7270


HP EliteBook 2560p, 2570p, 820 G1, 820 G2, 820 G3


Lenovo ThinkPad X220, X230, X240, X250, X260


Használtan ezeket érdemes megvenni.

Nekem most épp lenovo x230-as laptop van.


Menyit költenél rá max?

2019. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.-nek: Azért gép kell mert nem csak kizárólag adattárolásra kellene, viszont az lenne a legfőbb célja, de nem akarom itt részletezni hogy még mire kell mert nem érdekel senkit.


2.-nak: Kb. 50-60000 forintot szánnék rá de nem tudom még hogy milyen árban vannak azok amiket keresek. De például a Dell E6220-at vagy a HP 2560p-t lehetne használni Windows XP-vel? Ahogy elnéztem ezek kb 2011/2012-es típusok (ragaszkodnék az XP-hez)

2019. jan. 17. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Xp-vel biztos kompaktbilisek,bár a HP 2560p és a Dell E6220 is win 7 volt előre telepítve.

Ram ügyileg bővithetőek dell-nél 2 db ramot tudsz betenni.

A hp-s laptopnál pedig csak 1 hely van a ramnak.


A kicsi laptopoknál általában csak egy ssd vagy hdd fér el.

A hp-nál egy beépitő keret kell másodlagos lemezhez, hogy be tudd rakni a dvd olvasó helyére a hdd-t vagy ssd-t.

A dell-nél szerintem csak 1 hely van a hdd/ssd-nek.

Majd holnap jobban megnézem.


Néztél oldalakat már vagy még nem?

2019. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!