Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell konfigurálni a...

Clay Morrow kérdése:

Hogyan kell konfigurálni a laptop teljesítményét?

Figyelt kérdés
Igazából két kérdésem lenne. Az első az, hogy amikor a laptop be van dugva tölteni és elkezdek játszani, akkor nagyon felugrik a teljesítmény fullra, mármint nagyon zúg a ventilátorok miatt, azaz nagyon próbál hűteni, illetve nagyon felforrósodik a gép. Azt hallottam és vélem is hogy ez ugye normális, de nekem mégsem tetszik, hogy amikor nincsen bedugva és úgy játszom, akkor is ugyanúgy fut a játék, viszont a gép ugye mégsem zúg és nem is forrósodik fel annyira. Tehát az a kérdésem, hogy lehetne illetve hol kell, hogy bedugva ne indítsa be ezt a nagy mértékű "hűtést"? Vagy egyáltalán kéne foglalkoznom ezzel a kérdéssel?
2019. jan. 18. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik vegyél asztalit és akkor nemfog zúgni (jobb esetben) ha meg ventiket kinyomod hamar megfő a procid.
2019. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van asztalim is, de most laptopról van szó.


De én nem értem, hogy főne meg a proci, ha nincs bedugva és nem melegedik szét a gép? Egy 2010-es játékon nehogy már kiégne a procim..

2019. jan. 18. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:

"azaz nagyon próbál hűteni, illetve nagyon felforrósodik a gép."


Mivel lineárisan változik a ventilátorok sebessége a hőfokokhoz mérten, ezért nyilvánvalóan egyre jobban pörgeti.

Ha töltőn van, akkor meg még rosszabb, mert az akku is hőt termel közben, és köztudott, hogy a hő a legnagyobb ellensége egy laptopnak. Esetleg egy masszív tisztítás ráférne, de akkor se várj csodákat.

2019. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De mit tisztítsak? A gép vadonatúj, alig volt használva.
2019. jan. 18. 18:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve első perctől így csinál.
2019. jan. 18. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!