Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki segítene? (bővebben lent)

Next White kérdése:

Valaki segítene? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az van, hogy az osztálytársamtól nem rég szereztem egy 500 GB-os merevlemezt, ami neki nem kellett, gondoltam megveszem tőle, meg is történt, megvettem tőle, na most jön a probléma, apámmal leszedtük a gépházat, és megnéztük milyen kábel hova megy bele, és mint kiderült, ami kábel bele megy a merevlemezbe az a CD olvasóba van (amit már vagy úgy se használok egy jó hosszú ideje, és igen, mielőtt valaki megkérdezi van CD olvasó a gépben)gondoltuk biztos ki húzzuk ha már úgy se használom és be dugjuk abba, meg ami kábel bele megy a rendes merevlemezembe annak van egy másik dugója is és azt mellé kössük, eddig minden rendben is volt, mikor bekapcsoltam a gépet, akkor be is adta hogy a gép upgradelve lett, és mutatta hogy van a rendes merevlemezem, és a másik merevlemeznek az információit is mutatta, mikor már a Windows bejelentkezésnél voltam, akkor be is léptem, és amikor akartam nézni a számitógépnél (windows 7-et használok és ott látom hogy van-e külső tárhely rá csatlakozva)akkor nem jelezte a másik merevlemezt, a kérdésem az lenne, hogy mi lehet a probléma? a kábel rossz lenne? vagy Telepítenem kéne a merevlemezt egy Windows-al vagy Linuxxal hogy kijelezze? mert én nem vagyok egy high-tech zseni ilyen tereken

2019. jan. 18. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem partícionálni kell, lemezkezelővel.
2019. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"meg ami kábel bele megy a rendes merevlemezembe annak van egy másik dugója is és azt mellé kössük,"


Ezek szerint IDE a cucc, de ez sem biztos. Ha nem vagy számtechzseni akkor hiába is írnám, hogy ha IDE akkor jumperelni kell, ha SATA akkor meg lemezkezelőben betűjelet kell neki adni...

2019. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
így útólag vissza nézve elég hamar írtam ki, amire utalni akartam hogy a kábelen ami a dugó van azon van több dugó is, de akkor ha jól értem a jumperelni kell, csak én ezekhez tényleg nem értek és azt se tudom hogy kéne csinálni, én csak használom a gépemet, aki jobban ért ezekhez az az unokabátyám, de ő már hetek óta nincs látogatóban a családnál
2019. jan. 18. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Dugtál a merevlemezbe valami nagy lapos szalagkábelt? Akkor IDE.
2019. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!