Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux Mint alatt hogyan lehet...

Linux Mint alatt hogyan lehet adott monitor felbontást ráerőltetni, ha nem ismeri fel a monitor típust?

Figyelt kérdés

Eddig minden jó volt, a Ryzen 3 beépített GPU-val ment a natív felbontás, a monitor típust felismerte. Most vettem bele egy Nvidia GT 710-es kártyát (ne kérdezzétek, miért), és azon keresztül már ismeretlen monitor és csak 1024x768-as felbontást lehet választani.

Próbáltam xorg.conf fájlt generálni, felvinni új felbontásokat, próbáltam direktben az xrandr -s utasítással, de nem történt változás. Az xrandr --newmode és --addmode is megvolt, ettől megjelent az új lehetőség a lekérdezéskor, de nem sikerült be is állítani. Driver-nek az Nvidia sajátját állítottam be. Linux Mint 19, a monitor SyncMaster 710T.

Nem nálam van a gép, nem tudok részletekre ránézni, de ha van jó tipp, azt kipróbálom legközelebb.



2019. jan. 19. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Még elérhető a monitor kézikönyve

[link]

abban szerepelnek az adott felbontáshoz tartozó horizontális és vertikális frekvenciák amit az xorg.conf-ban beállíthatsz.


Bár itt:

[link]

írnak valami olyasmiről, hogy az NVidia driverekkel gond adódhat.

2019. jan. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2019. jan. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajna a kézikönyv nem segített, mert az xrandr-nek nem azokat az adatokat kell megadni, a driver pedig elvileg fent van, több verziót is kipróbáltam. Megtaláltam a jó(?) értékeket, de nem hajlandó elfogadni, valószínűleg a hálókártya. :(

[link]

[link]

1280x1024-et akartam állítani, 60 és 75 Hz-en is próbáltam, és nem tetszik neki. Pl:

"1280x1024_60" 108 1280 1328 1440 1688 1024 1025 1028 1066 +hsync +vsync

2019. febr. 3. 02:20
 4/5 A kérdező kommentje:
És hát az is gyanús, hogy miért nem tudja lekérdezni a monitor típust. És mintha a kártya nem támogatna, csak egy felbontást.
2019. febr. 3. 02:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Megoldódott, sikerült egy olyan friss NVidia driver verziót találnom, amivel már felismeri és tudja kezelni a monitort. Pedig nem mai darab sem a vga, sem a monitor.

Bár azt most sem értem, hogy enélkül miért nem engedte közvetlenül megadni a paramétereket.

2019. febr. 24. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!