Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop memória bővítés?

Laptop memória bővítés?

Figyelt kérdés

Van nekem egy Lenovo ideapad 300-15ibr laptopom, amiben csak 4gb ram van, de szeretnék bele 8gb-ot. Sajnos a leírással ellentétben csak 1 ram slot van benne, így mindenképp muszáj cserélnem, mert videó/hang szerkesztésre kicsit lassúcska. A kérdésem az lenne, hogy teljesen mind1 az új memória márkája? Most samsung 1.35V ram van benne, Kingston 1.35V memóriára szeretném cserélni, csak kérdés, hogy felismerné-e. Feleslegesen nem akarok kb. 20k-t kidobni az ablakon. Linkelek (laptopom, jelenlegi ramom, vásárolni kívánt ram):


[link]


[link]


[link]



2019. jan. 20. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges bele +4 giga RAM-ot venni, videó/hangszerkesztés az iszonyat gyenge processzor miatt lassú.
2019. jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmiféle gyorsulást nem tapasztalnék? a merevlemezt már kicseréltem SSD-re.
2019. jan. 20. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor sem volna gyorsabb a videoszerkesztés, mivel nagyon lassú a processzor.
2019. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem tapasztalnál, ssd-vel gyorsabb adat mozgatás,alkalmazások betöltése, illetve a windows betöltése gyorsul.

Itt a processzor a gyenge láncszem.

Pld nekem van egy használt laptopom.

Lenovo x230 120gb ssd+4gb ram+i5-3230m proci nekem teljesen fölösleges,bár programozásra és unityben jatékot is fejlesztek arra elég a 4gb ram még.

Esetleg ha videószerkesztés/hang szerkesztésnél a ram elfogy akkor érdemes,de ha nem fogy el akkor fölösleges.

2019. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Akkor ez felejtős. Processzor meg úgy tudom nem igazán cserélhető, vagy csak egyes modellekben, de az ritka. Akkor ez így marad! :)
2019. jan. 20. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!