Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Körülbelül mennyi egy laptop...

Körülbelül mennyi egy laptop átlagos élettartama?

Figyelt kérdés

Van egy HP laptopom, ami idén már 8 éves lesz. Igaz, hogy nem egy erőgép, de számomra abszolút használható. Tudok rajta rendesen böngészni, full HD videókat, filmeket nézni, néhány régebbi játék is elfut rajta, szóval amire nekem kell, arra tökéletes.

Mindig nagyon vigyáztam rá, csak asztalon, hűtőpadon van használva, minden este kikapcsolom, ha pár óráig nem használom, alvó módba rakom stb. 2 évente kipucoltatom. Külsőre csak a billentyűzeten meg a touchpadon látszik kopás, ezen kívül semmilyen sérülés nincs rajta. Sosem ejtettem le, öntöttem rá semmit.

Szóval külsőre remek állapotban van.

Viszont eddig akárkinek mondtam, hogy milyen idős, kb. mindenki csodálkozva kérdezte, hogy "És még működik?"

Tényleg ennyire kirívó eset lenne, hogy még nem romlott el? Kicsit beletették a bogarat a fülembe, és azóta attól félek, hogy mi lesz ha egyszer csak hirtelen tönkremegy benne valami. Őszintén szólva örülnék ha még menne egy darabig, mert jelenleg nincs pénzem másikra.

Ilyen körülmények között mennyi egy laptop átlagos élettartama? Nektek mennyi volt a leghosszabb idő, amennyit kibírt? Tényleg ennyire "csodaszámba" megy, hogy 8 évesen még jó?



2019. jan. 21. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fórumokat olvastam, 3-4 évnél átlagosan nem bírnak többet (vagy lecserélik idő előtt)...

Én 2011 óta használom az enyémet, mai korszerű böngészéshez is lassú már sajnos (akkoriban se egy csúcsteljesítmény volt a processzora), de működik, most is azon írok.

Asztali gépem nincs.

2019. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is szintén 2011-ben vettem ezt, másik asztali gépem nincs is. Néha igaz, hogy hajlamos akadozni, lassulni, de abszolút használható még, ezért is nem szeretném még cserélni, hacsak nem megy tönkre.
2019. jan. 21. 10:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Maradj nyugton, rendesen hasznalva es ha vigyazol is ra akkor sokat elmegy. Felesegem laptopja legalabb 10 eves.

Az emberek azert csodalkoznak hogy meg működik mert nem ügyelnek rendesen a sajátjukra, vagy csak siman lecserelik mert "ciki" a régi hardver vagy keptelenek elfogadni hogy kicsit lassabb mint ujkoraban.

2019. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
100%
rákerestem az enyémre,2012.10.hónapban kezdték forgalamzni.ventit kellett cserélni benne meg az aksija tönkrement de pl a billentyűzet+zsanérok ugyanolyanok mint újkorában.(egyébként ocsmány az egész mert a festék mindenhonnan lekopott róla.)szóval szerintem még fogja bírni jópár évig.
2019. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dongaben ***** válasza:
100%
A HP, eléggé "szívós" gépeket gyártott és gyárt. A géped még 4-5 évig, vagy jóval tovább működni fog (Az akku kivételével.). A támogatottság fog megszűnni, vagy már meg is szűnt... Ilyenkor jól jön a Linux...:)
2019. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azon lepődnék meg, hogy még működik, hanem hogy még használható. Az én régi laptopom is 2011 körüli, i3 proci van benn, 4 giga RAM, és tetű lassú. Netezésre sem túl alkalmas. Egy SSD viszont sokat dobna rajt.
2019. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az akkut egyszer már cseréltem pár éve, a mostanit pedig ritkán használom (általában kiszedve tárolom), és még mindig kibír, 1-1,5 órát. De ez annyira nem fontos, hiszen 90%-ban adapterről megy a gép.

Jelenleg a win10 1607-es verziója van rajta. Akart volna frissíteni, de valamiért 84%-nál mindig lefagy a frissítés, aztán hiba miatt visszaáll az előző verzióra. Emiatt nem is próbálkozom vele tovább, letiltottam a frissítéseket, és marad a jelenlegi. Ezzel frankón működik.

2019. jan. 21. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is 8 éves. Nincs vele gond. A régi p4-esem pedig kb 15 éves, akinek adtam nála még mindig megy és használja...igaz lassan.
2019. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Enyémben Amd Athlon P320 processzor és 3 GB RAM van.

A processzor is a szűk keresztmetszet, időnként elmondhatatlanul belassul.

2019. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A régi HP Compaq 610-es laptopom még mind a mai napig hibátlanul működik, igaz, kétszer cseréltünk benne merevlemezt (most már SSD van benne), a ventillátorja meg természetesen nem olyan, mint újkorában, illetve az akksija 18 percig bírja csak, de még mindig gyorsabban működik, mint a nővérem laptopja, ami kb. 2 éve van meg neki... Böngészésre, filmnézésre, zenehallgatásra, Wordre stb. kiválóan alkalmas, játszani persze nem lehet vele, de nem is arra való alapvetően. Öcsém használja most, én pedig újra a HP mellett tettem le a voksom, szerencsére most sem kellett csalódnom. :)
2020. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!