Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor (IPS) overlock 60Hz-rő...

Monitor (IPS) overlock 60Hz-ről 75-re, mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Samsung S24D390-es monitort használok (és remélem fogok is, ha nem sütöm ki:) ).

A natív felbontása 1920x1080 és ezen gyárilag 60Hz-nél többet nem is tud(csak 60, 59, 50). 1280x1024-en tudna 75Hz-et, de hát nem túl szép... Na már most Nvidia biztosít egyéni felbontásokat, ahol megadható fullHD mellett 60Hz-nél több is.

Teszteltem: felraktam 70-re. Bementem a monitor beállításoknál az információkba és valóban 70Hz-et írt.

60 Hz: [link]

70 Hz: [link]

Nem mertem elmenni 75-ig, bár 1 teszt alapján láttam, hogy elméletileg képes. Kérdésem az lenne tehát, aki már csinált ilyesmit/jobban benne van a témában: mennyire rövidítheti ez a monitor élettartamát? Magasabbra semmiképp nem mennék, valószínűleg ezt is csak játék közben állítanám be. Nyilván a legjobb az lenne, ha vennék egy 144 Hz-es monitort, de jelenleg nem szeretnék pénzt kiadni rá. Ez ugyan minimális különbség, de mégiscsak jobb, mint a 60. Így 70Hz-en kép minősége ugyan olyannak tűnik, minden rendben látszólag.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat! :)



2019. jan. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok helyen írják, hogy 75hz-en stabil.

[link]


[link]


google: "S24D390" 75hz

2019. jan. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez a keresés már megvolt :)

Valahol egy konkrét tesztet is találtam a monitorról (ahol feltolták 75-re), de mint mindent: rövid időn belül szoktak tesztelni és véleményt is írni (általában).

Igazából kérdés kiírása előtt tudtam meg nem sokkal, hogy lehet ilyesmit. Itt gyakorin is találtam 1-2 hasonló kérdést, de volt, ahol lényegében szimplán hülyének nézték az illetőt...

A kérdés fő célja, hogy huzamosabb ideig használva mennyire öli meg a monitort? Gondolom monitor függő is és az én esetemben konkrétan erre a típusra kicsi az esélye, hogy kapok választ, így általánosságba érdekelne inkább. Egyébként ment a zöld! :)

2019. jan. 21. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

A Hz kizárólag a crt monitoroknál kritikus, olyat meg már 10 éve nem használnak játékgéphez.

Jelen esetben sok értelme nincs fokozni. Talán, ha extra gyors játékot szeretnél játszani.

2019. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
OC soha semmilyen terméknél nem biztonságos, többnyire ezzel is kezdik az összes leírást. Ha stabilan képes lenne az adott panel 60hz felett járni akkor 60hz feletti monitorként árulnák, lehet hozzád pont jó darab került, lehet olyan amelyik elpattan egy hónap után, senki sem tudja ezt neked megmondani. Képminőség nem romlik, mert mitől romlana, egyszer csak elszáll egy\több pixel a vártnál nagyobb terhelés miatt.
2019. jan. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Főként FPS játékokkal játszom, most néhány óra játék után arra a következtetésre jutottam, hogy érezhető a különbség. Ugyan nem lettem tőle jobb játékos, de gyors fordulásoknál egyszerűen jobb. Nem sokkal, de jobb. Hogy ér-e ez minimális kockázatot, már csak ez a kérdés :)

Viszonylag "olcsón" már kaphatóak fullHD TN/VA paneles 1ms válaszidejű 144Hz-es monitorok, ez pedig maradna a filmnézős, kevésbé kompetitívebb játékokhoz, stb monitor. Elgondolkodtató. Azzal már biztos sokkal másabb lenne (leszámítva a kép szépségét). VR szemüvegekkel szemezgettem még, de a közeljövőben a 2 biztos nem jön össze (tanulok, nincs állandó bevételem). Ezért is nehéz kérdés számomra, hogy elégedjek meg egy úgymond ingyen 75Hz-es monitorral kockáztatva, vagy váltsak. Meg az is egy kitűnő kérdés, hogy egy VR szemüveg megéri-e, főleg annyiért amennyibe kerülnek...

Erre még lehet alszok néhányat, addig pedig azoknál a játékoknál, ahol számít valamennyit: max 75Hz-re felrakom. Előtte és utána természetesen megsimogatva! :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. jan. 22. 02:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha FPS-el játszol, és bírja a géped, válts 144Hz-re.

Bárki bármit mond, teljesen más élmény, utána soha nem akarsz visszatérni 60Hz-re. (BestByte vagy a "hülye azért nem vagyok" jó hely arra, hogy ezeket kipróbálgassa az ember)

2019. jan. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
47%
Én most egy 75 herzeset használok már +15 is nagyon sok! ( nem menék visza 60 herz re!)
2019. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már azóta rég váltottam. Először 144, majd 240 Hz-re (pixelhiba miatt ment vissza a 144Hz-es). Tényleg sokkal másabb. Még csak böngészni is, gondolok pl görgetésnél :)

Amúgy amíg nem használtam, bírta a monitor a 75 Hz-et. Kérdés milyen hosszú távon, de most szépen megvan natív 60Hz-en másodlagos monitorként

2019. aug. 31. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!