Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sípol a gép?

Miért sípol a gép?

Figyelt kérdés

Adott egy elég régi gép:

proci: intel pentium 4 3.20ghz

vga: asus nvidia gt 520 silent

ram 2gb ddr2

alaplap: gigabyte GA-945GZM-S2

egy 320gb-os maxtor hdd és egy 120gb os kingston ssd

A gép bekapcsoláskor sípolni szokott, de nem mindig ugyan úgy. Néha hosszan, néha többet röviden néha pedig egyáltalán nem sípol pont ezért a beep code-okkal nem sokra megyek. Procin gyári hűtő, fél éve pasztázva, emellett a házon is van egy vadi új ventillátor úgyhogy a hűtés nem hiszem hogy gond mivel terhelve sincs csak internetre használjuk.

Valakinek van valami ötlete? Ha nincs akkor pedig hogy tudnám kikapcsolni a sípolást?



2019. jan. 24. 15:53
 1/6 anonim válasza:
A sípolás nem feltétlen problémát jelent. Vannak olyan alaplapok amiknek a POST végén kiad egy rövid sípjelzést ha minden rendben van. Ha többet sípol az valószínűleg hibát jelenthet, de nem feltétlenül nagy probléma. Ha viszont egyáltalán nem sípol csak néha az valamilyen hibakód. Legegyszerűbb elcsendesíteni, hogy megkeresed a hiba forrását. Ha nem akkor az alaplapon van egy kis fekete "hangszóró" ami a hangot adja ki azt csak levágod. De ez nem ajánlatos, mert ez hasznos funkció.
2019. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Első vagyok.

Közben rákerestem és az egy síp jelenti azt hogy minden ok.

[link]

Itt a táblázat.

2019. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a gépnek van egy alap pittyenése ami a bekapcsolás de utána sípol és amint írtam mindig máshogy néha pedig egyáltalán nem sípol amit nem értek mert ha valami rossz az mindig rossz nem csak néha ezért a beep code-okkal nem igazán tudom hogy mit tudnék kezdni. Esetleg a BIOS-ban nem lehet kikapcsolni hogy ne kelljen levagdosni dolgokat?
2019. jan. 24. 21:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagy probléma tényleg nincs mert saját magához képest jól fut csak kicsit zavaró a sípolás.
2019. jan. 24. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne egy memória tesztet futtatni. Keres rá "MemTest86" És alapossan nézd körbe az alaplapot, nincs-e kondenzátor felpuposodva. Az okozhat ilyen hibát, ha még nem teljesen ment tönkre. A tápot lehet még érdemes kimérni, leadja-e a megfelelő áramerőségeket. Ehhez lehet Tápegység tesztert venni, vagy ha van valakinek a környezetedben az Ő segítségét kérni. Esetleg ha a rendszer az SSD-n van akkor egy ideig kösd le a 320as winyot és teszteld így. Bár szerintem a winyó nem csinál ilyent. Esetleg neki is egy HD Sentinel ellenörzés nem árt.
2019. jan. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés köszi megnézem amiket írtál
2019. jan. 25. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!