Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3,5 HDD ház USB csatlakozója...

3,5 HDD ház USB csatlakozója ráz folyamatosan, ez baj? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van 4 db 3,5 külső HDD ház, melyeket adapterről lehet üzemeltetni. AZ USB csatlakozók kifejezetten ráznak, ESATA port is van rajta, ESATA kábel vége is ráz. Adtak hozzá olyat, hogy gépházba be lehet szerelni, slot-ba betenni és rádugható alaplapra SATA-csatlakozó, a házon lévő bővítőhelybe meg a lemez megy, amelyen az ESATA csatlakozó van...

A lemez is ráz... Egyenlőre nincs új gépem, most tervezek venni, félek, hogy gondot jelent ez az áram, valami leég, károsodik az új gép...

Mindig is rázott, régi notebook-on USB-ba dugtam, nem volt gond.

Hálózat földelése tökéletes, van egy külső HDD dokkolóm, annál is tapasztaltam e jelenséget, régebben, amikor adapterről üzemeltettem scanner-t, annak is rázott az USB vége...

Mi okozhatja ezt?



2019. febr. 1. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Normálisan le van földelve a géped? Azaz földelt konnektorba van bedugva amin a föld szakszerűen be van kötve? Ha nem, akár a konnektorban lévő feszültség fele is ott lehet a csatlakozókon ami nem csak téged ráz, az eszközt is kinyírhatja ha nincs szerencséd.
2019. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Földelt, túlfeszültségvédős elosztóban van, a hálózatban is tökéletes a földelés, Fi relé is van és bárhova viszem az eszközt, máshol is ezt csinálja.
2019. febr. 1. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Táp javítása vagy cseréje megoldja.
2019. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát mind a 4 HDD ház tápja hibás, a HDD dokkoló tápja hibás, szkenner tápja hibás, minden hibás?
2019. febr. 2. 00:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs! Nem volt számomra egyértelmű, hogy minden problémás eszközt más-más táppal használtál.
2019. febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vacak a föld. Tuti
2019. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

T dugóba voltak dugva, most átdugtam az elosztóba egymás után a dugókat, mintha most nem rázna...

Pedig földelt volt a t dugó is.

2019. febr. 14. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!