Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bluetooth egér pár másodpercen...

Bluetooth egér pár másodpercenként kikapcsol - mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Néhány hete vettem egy Trust vezeték nélküli egeret. 1-2 nappal ezelőttig kifogástalanul működött, azóta viszont lassan használhatatlanná válik.

Van benne ugye egy beállítás, ami alapján "elalszik", ha x ideig nincs használva, és egy kattintással felébreszthető. Ez számomra már eleve idegesítő, de most újabban az elalváshoz kellő idő olyan 3-5 másodpercre rövidült, ha ennyi ideig nem használom (mozgatom, kattintok), akkor elalszik, viszont nem is lehet életre kelteni szimpla kattintással. Sokszor segít, ha egy 5-6 alkalommal kikapcsolom és bekapcsolom az egeret (első néhány alkalommal bekapcsolás után felvillan a lézer, majd 1-2 másodperc után ki is kapcsol), de néha erre abszolút semmit nem reagál, ilyenkor az usb sticket kihúzom és visszadugom, ettől egyelőre fel szokott ébrednii.

Az első gondolatom az volt, a folytonos kikapcsolás miatt, hogy merülőben lehet az elem, viszont azt kicserélve sem szűnt meg a probléma.


Miért csinálja ezt?

Mi lehet a megoldás?


2019. febr. 5. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs valami szoftver hozzá, amivel állítani lehetne az elalvási időt, lehetne látni az elemszint jelzését is? (bár elvileg az nem okozhatja mint írod)
2019. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
M185 Logitech egér 3500ft a megoldás, ez az egér nem sűrűn merül le, nem kapcsolja ki magát mint ahogy a tiéd igen mint írtad minden felületen lehet használni, én van h a paplanon, nagyin strapabíró. Trust nem a legjobb márka tudom h csak egy egér, de lehet látni a különbséget és csak egy ezressel tér el a 2. Sok lehetőség nincs még annyit tudsz h kipróbálod egy másik gépbe dugva ott mit csinál.
2019. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Trust Mydo Silent egér. Ma egész nap túrtam a netet, de nem találtam se hasonló problémát, se semmi lehetőséget, amivel lehetne ezt az alvó módot beállítani.

Jelenleg ez az állapot (amikor elsötétedik, utána kattintok, arra felébred, de meg lehet nézni, mennyi ideig "van ébren".....)

[link]


Fogalmam sincs, hogy ez egyáltalán szoftveres, beállításbeli hiba, vagy maga az egér rossz...

2019. febr. 5. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:
E márkáról a napokban is láttam hogy írták, hogy nem jó, billentyűzetről is írták.
2019. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott, az elemet tartó kis "rugó" (ami a – oldalt tartja) volt elferdülve, valószínűleg eleve, az elemcserénél meg újra... és nem érintkezett rendesen. Némi barkácsolással megoldódott, csak hát az elemekkel úgy voltam, hogy csere után se volt jó, akkor nem azokban lesz a hiba. Tejóég.
2019. febr. 5. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!