Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meg éri platformot cserélni?

Meg éri platformot cserélni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gépem.

AMD Ryzen 9 1800X

Volt a ryzen-hez egy proci hűtő amit 30 ezer forintért vettem. De tönkre ment ezért a ryzent megint 3.6 ghz-en járatom! És a ryzen-t 3 hónapja vettem 85 ezer forintért Ryzen 5 1500x-ről cseréltem amit 4.1 ghz-n járattam. Ezt most járattam eddig 4.2 ghz-n! És van hozzá egy x370-es lap. És 2x8 gb 3400 mhz cl15 ram! Illetve elvileg 1151v2-höz strapabírobb hűtőket adtak le mint am4-het. Am ez volt a hűtő: [link]

vga-nak pedig jelenleg egy Radeon R9 290X van benne! És ezt cserélném erre: [link]


A processzort erre: [link]


alaplapnak ez: [link]


proci hűtőnek erre: [link]

nem veszek mégegyszer 30 ezerért!


Tápnak pedig ez: [link]


többi alkatrészt nem tervezem cserélni! Tápnak eddig egy Cheiftec eco 600W volt!



2019. febr. 13. 16:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és új gépház sem ártana. Az pedig ez lesz: [link]
2019. febr. 13. 16:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha van ra fölöslegbe pár százezred éy ki is használnád (munka + játék) akkor igen, mert jó konfig, csak drága. De én valami combosabb hűtőt javasolnék. Mondjuk valamilyen vízhűtőt pl ezt: [link]

De lehet, hogy még erősebb kellene

2019. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gábor_79 ***** válasza:

És a Noctua hűtő, hogy tud elromolni? Egyébként az pont az a gyártó, ha visszaküldöd nekik vásárlást igazoló számlával a hibás terméket, akkor adnak másikat. Kíváncsiak a meghibásodásokra. Maga a hűtő nem lyukad ki magától, ventilátort meg tudsz rá tenni másikat. De felfogatót is küldenek az új foglalathoz, ha az kell.

Alaplapból egy izmosabb kellene az i9-hez. De egy i7-9700k-val is vígan ellennél.

2019. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!