Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » [TELEKOM] Szervergépen hol...

[TELEKOM] Szervergépen hol nincs hol van internet (ubuntu) mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Nem tudom bővebben kifejteni

2019. febr. 14. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

"TELEKOM"

Lakossági vagy közületi előfizetés? Esetleg bérelt vonal?

Milyen közeg - ADSL? kábeltV-s hálózat? optikai net?

Esetleg ez egy szerverhoszting vagy a Telekomnál elhelyezett szerveretek?


"Szervergépen"

A szervergép és az Internet között milyen eszközök vannak?

Más eszközök is csatlakoznak a Telekomos netre? Azokon is elmegy a net?


"hol nincs hol van internet"

Ez miben nyilvánul meg?

Milyen időtartamra, milyen időközönként megy el a net?

Telekom modeme - ha van - ilyenkor elérhető?

Telekom átjárója válaszol?


"mi lehet a probléma?"

Telekom ügyfélszolgálata mit mond?

2019. febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát van a modem és arra van rá rakva a szervergép amit jelen esetben nálam fut. És olyan probléma merült fel, hogy nem mindig érzékeli az internetet, ez valami speciális beállítás vagy mi? Ennyire nem értek még hozzá, 1 eszköz van csak csatlakozva az internetre ugyebár ez a szervergép. Lakossági internet, olyan 10 percenként mintha megszakadnai, viszont ha pl a Windows gépen nézem akkor teljesen jól működik és így nem értem a hibát. Nyilván teljesen más mindkét operációs rendszer.


Leginkább abban látni hogy teljesen belassul és amit éppen futtatok rajta nem tudom elérni

2019. febr. 14. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Régebben amikor még nem jött ki végpontig az optika akkor használtam Ubuntu alól közvetlen PPPoE kapcsolaton keresztül nem mint szervert (mármint úgy is később, de nem ebben a formában). Azóta már teljesen más ubuntu verzió van, azóta nem próbáltam, de a megállapítás hogy egy hulladék a PPPoE kapcsolat kezelője az ubuntunak legalábbis akkor, egyes oldalak rohadt nehezen töltenek be vagy örökké nem tölt be teljesen, egyes oldalakra pikkel és elérhetetlen. Ha a PPPoE kapcsolat csatlakozását Külön routeren keresztül történet akkor jól ment. Aztán sz_rok magasról hogy mit kéne bütykölni rajta, ha balf_szul van megcsinálva akkor nem érdekel. Külön routeren keresztül ment a szerver is akadás nélkül, direktbe PPPoE kapcsolaton keresztül ki se próbáltam szerverként.
2019. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tehát van a modem"

Gyártó? Típus? ADSL? Optika? KábelTv?

A "modem" kapcsolódik az Internetre (szóval nem modemről van szó, hanem modemmel egybeépített home gatewayről, "digitális elosztóról") és a szerver a modemtől kap dinamikusan privát hálózati IP-címet (192.168.x.y)/van beállítva privát hálózati IP-cím; vagy a modem tényleg modem, és a szerver kapcsolódik az Internetre:

* DHCP-n keresztül publikus hálózati IP-címet vagy

* PPPoE-n keresztül kapcsolódik?


Bocs a sok kérdésért, de jó lenne tudni a körülményeket.

2019. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeretem, mikor valaki "egzotikus" rendszereket/eszközöket használ, de lövése sincs igazából a témáról. Ilyenkor felteszem magamban a kérdést, hogy miért kell neki egyáltalán ubuntu alapú szervergép?


De na, ha nem ért hozzá, bumm, csak használja, akkor biztos, hogy nem ő üzemelte be, miért nem őt kérdezi akkor, aki beüzemelte?


"Szevasz Sanyi, hallod, megin'nincs net ezen a s.z.a.r.o.n.! Gyere át, vettem sört!". Vagy valami... Neeeem, GyK-n kell kérdezni...

2019. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A probléma megvan, és sikerült megoldani..

Nem kell ezt túl dramatizálni, hogy jajj én nem értek semmit ehhez, mert ehhez érteni kell nem, nem kell!

Ha okoskodni akarsz akkor ezt a vágyad ne gyk-n éld ki.

(ui.: Régi volt a kábel, az volt a probléma.)

2019. febr. 20. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!